Po dlhých rokoch čakania sa výrobcovia herných konzol odhodlali ukázať svoje najnovšie modely a plány pre nadchádzajúce roky a podľa prvých špecifikácii sa používatelia majú na čo tešiť. Na konferencii E3, ktorá sa konala pred pár dňami v americkom Los Angeles predstavil Microsoft svoju novú generáciu pripravovanej konzoly s označením Scarlett, ktorej uvedenie na trh by sa malo stihnúť ešte do konca roka 2020. Okrem toho sa však dlhšiu dobu hovorilo aj o predstavení ďalšej verzie, na ktorú však podľa najnovších informácií portálu Onmsft fanúšikovia môžu zabudnúť.

Napriek tomu, že do konca roka 2020 je ešte ďaleko a všetko môže byť nakoniec úplne inak, začínajú sa objavovať názory viacerých renomovaných leakerov, ktorí tvrdia, že verziu Lockhart sa spoločnosť Microsoft zo svojho portfólia rozhodla vyhodiť.

Onmsft sa odvoláva na informácie Brada Samsa a redaktorov Digital Foundry, podľa ktorých boli počiatočné plány Xboxu naozaj spojené s vydaním dvojice konzol, pričom jedna mala byť výkonnejšia a druhá zasa menej náročnejšia a cenovo dostupnejšia pre používateľov.

Podľa najnovších informácií však Microsoft zmenil svoje rozhodnutie a Xbox Lockhart sa už v plánoch spoločnosti na najbližšie mesiace či roky nenachádza. Dôvodov, prečo sa spoločnosť odhodlala k takémuto kroku je hneď viacero. Tým najhlavnejším je najmä fakt, že vývojárom hier by to poriadne skomplikovalo prácu, nakoľko by bolo potrebné vyrábať dve verzie jednej hry (pre výkonnejšiu a slabšiu verziu Xboxu), čo by mohlo znamenať viaceré obmedzenia.

Prečítajte si tiež!
Microsoft zakazuje zamestnancom známe tímové komunikačné aplikácie a Google dokumenty. Ohrozujú bezpečnosť firmy

Na druhej strane je riešenie priniesť jedinú a výkonnú verziu asi tým najrozumejším rozhodnutím, nakoľko sa v najbližších rokoch očakáva poriadne veľká konkurencia či už v podobe PlayStation 5, alebo služieb so streamovaním hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom