Konferencia E3 je prakticky najväčšie podobné podujatie určené pre hráčov na svete. Oficiálne trvá tento sviatok od 12. do 14. júna, ešte predtým sa však konajú mnohé sprievodné akcie a už teraz sme videli množstvo unikátnych trailerov.

Za všetkým stojí Microsoft, ktorý si ukradol pozornosť ešte pred začiatkom oficiálnej časti podujatia. Predstavitelia spoločnosti sa počas niekoľkohodinovej prezentácie venovali novinkám ohľadom Xbox a ich herného sveta. Mnoho pozornosti sa pritom sústredilo na jeden z najväčších problém hernej konzoly Microsoftu, s ktorou tvrdo bojuje proti spoločnosti Sony a jej Playstation 4.

Fanúšikovia Xbox One sa totiž už dlhšie sťažujú na nedostatok kvalitného exkluzívneho obsahu pre ich platformu. Sony si v tomto ohľade vedie omnoho lepšie a s titulmi ako God of War či Uncharted dosahuje úspechy. Zdá sa však, že aj používateľom platformy od Microsoftu svitá na lepšie časy. Predstavitelia spoločnosti totiž na konferencii prízvukovali, že skutočne počúvali pripomienky svojich fanúšikov a sú rozhodnutí situáciu zlepšiť.

Množstvo exkluzivít

Microsoft nám na predstavení porozprával až o 50 pripravovaných hrách, z toho ukázal 15 svetových premiér a podľa dostupných informácií bude z celkového počtu až 18 titulov exkluzívnych pre Xbox. Nechýbajú pritom ani pokračovania pre úspešné hry Forza či Gears of War a Halo Infinite. Microsoft teda rozhodne upútal pozornosť a na konferencii, ktorá sa koná v americkom Los Angeles sa určite ešte máme na čo tešiť.

Pozri si tie najlepšie novinky z predstavenia Microsoftu:

Forza Horizon 4

Jedna z najúspešnejších a najobľúbenejších racingových herných sérií príde v novom šate. Opäť sa môžeme tešiť na prepracovanú grafiku a jazdný zážitok. Premiéra hry je stanovená na 2. október

Halo Infinite

Microsoft potvrdil aj pokračovanie známej série Halo, pričom nový diel dostane pomenovanie Infinite. Presný dátum premiéry nie je známy, ale fanúšikovia aspoň dostali istotu, že na hre sa skutočne pracuje.

Gears 5
Tom Clancy’s The Division 2
Devil May Cry 5
Metro: Exodus
Fallout 76

To sú teda najlepšie trailery, ktoré nám Microsoft počas svojho predstavenia ukázal. Hráči sa rozhodne majú na čo tešiť a daj nám vedieť, ktorá očakávaná hra najviac zaujala teba. Nezabudni si pozrieť ani trailer na Cyberpunk 2077 v 4K rozlíšení, ktorý sme ti ukázali v predchádzajúcom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom