Už zajtra začína veľká konferencia E3 2018, na ktorej sa každoročne predstaví niekoľko (z veľkej časti herných) noviniek. Jej začiatok je však vždy sprevádzaný menšími eventmi, kde sú svetu ukázané rôzne trailery a najnovšie herné pecky.

Podobne tomu bolo aj tento rok a štúdio CD Projekt RED včera ukázalo trailer na blížiacu sa RPG hru Cyberpunk 2077. Prvýkrát sa o tejto hre začalo hovoriť už v roku 2012 a presne po 2077 dňoch bol ukázaný ďalší teaser, ktorý vyzerá fantasticky.

Svet plný akcie, robotov a modifikovaných ľudí

Predstavenie samotnej hry sa niekoľkokrát odkladalo, naposledy kvôli predstaveniu hry The Witcher 3: Wild Hunt, nakoľko za ňou stoja rovnakí tvorcovia. Teraz sa však už konečne zdá, žeby sme sa tejto hry už mohli dočkať. Vývojári tak stoja pred neľahkou úlohou. Očakávania fanúšikov sú väčšie, než na prvý sólový album Ega a tak bude ťažké ich uspokojiť.

Už samotný názov hry dáva predstavu o tom, o čo v samotnej hre pôjde a v akom prostredí sa bude odohrávať. Dej bude založený do roku 2077 do mesta Night City, čo má byť najhoršie miesto pre život v celej Amerike. Pôjde o otvorený RPG svet. Hlavnou postavou je V, čo je žoldnier, ktorý dostal svoju prvú veľkú zákazku. Očakávať môžeme všadeprítomné prvky kyberpunku (umelá inteligencia, rôzne hi-tech veci a technológie). Nebudú chýbať ani rôzne skupiny hackerov v undergroundovom prostredí a svetu budú vládnuť ľudia zo zbohatlíckej vrstvy.

Hra by sa dala prirovnať k seriálu Altered Carbon, ktorá takisto obsahuje veľké množstvo kyberpunku. Ak si teda fanúšikom tohto žánru a aj seriálu, určite si prídeš na svoje. Ktovie však, kedy bude hra vôbec predstavená. Zatiaľ sú o tom len rôzne dohady, žeby sa tak malo stať v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom