Po najnovších aktualizáciách systému Windows 10 sa začala používateľom opakovane objavovať výzva, ktorá navádza na aktiváciu služieb a funkcií, ako je napríklad OneDrive. Táto výzva sa predtým zobrazovala iba pri prvom spustení zariadenia alebo po inštalácií systému, ale Microsoft s ňou po novom nechce prestať ani pri prihlásení, informuje Windows Latest.

Navádza na aktiváciu niektorých služieb a funkcií

Výzvu, ktorá navádza a usmerňuje používateľa pri aktivácii služieb a funkcií ponúkaných v systéme Windows 10 spoločnosť Microsoft oznámila ešte v roku 2018, pričom do Windowsu 10 prišla vo verzii 1903 v máji minulého roka. Zo začiatku sa však používateľom zobrazovala iba pri prvom spustení zariadenia alebo čistej inštalácii systému.

Množstvo používateľov sa však po aktualizáciách vo februári a marci tohto roka začalo sťažovať, že táto výzva sa po novom zobrazuje aj pri inštalácii aktualizácie a niekedy dokonca aj pri reštarte. Upozornenie informuje o možnostiach a funkciách, ktoré Windows 10 ponúka.

Ide napríklad o prepojenie telefónu s počítačom, nastavenie služby Windows Hello, či propagáciu balíka Office 365 a OneDrive, píše Windows Report.

Zobraziť celú galériu (3)
Microsoft Office 365/YouTube

Prečítaj si tiež
Microsoft odhalil nový Xbox Series X: Toto sú prelomové vlastnosti, ktoré prinesie

Aj keď ide, pochopiteľne, o užitočné informácie pri prvom štarte zariadenia alebo čistej inštalácii systému, mnohým používateľom môžu pri opakovanom zobrazovaní prísť otravné.

Pokiaľ si tieto služby aktivovať nechceš, alebo ich už máš povolené, môžeš, samozrejme, upozornenie zrušiť, ale objaviť sa môže znova po aktualizácií alebo reštarte. Našťastie existuje spôsob, ako túto otravnú notifikáciu zakázať, ktorý ti prinášame v jednotlivých krokoch nižšie.

Návod na zakázanie upozornenia o službách a funkciách vo Windows 10:
  1. Stlačením tlačidiel „Windows + I“ alebo kliknutím otvor ponuku nastavení
  2. Prejdi do časti Systém -> Oznámenia a akcie
  3. Vyhľadaj možnosť „Zobrazovať úvodnú obrazovku Windowsu po aktualizáciách a príležitostne, keď sa prihlásim, na informovanie o novinkách a návrhoch“ (viď. snímka obrazovky nižšie)
  4. Odklikni začiarknutie tejto možnosti a upozornenie sa už nebude zobrazovať

Zobraziť celú galériu (3)
Po odkliknutí tejto možnosti v nastaveniach sa ti otravné upozornenia prestanú vo Windowse 10 zobrazovať / Zdroj: Screenshot / Fontech

Prečítaj si tiež
Srandy bokom: Vieme, kedy príde kernel Linuxu do Windows 10 v ďalšej testovacej verzii

Podľa Microsoftu nie sú tieto upozornenia v žiadnom prípade považované za obťažovanie a spoločnosť jednoducho chce, aby používatelia využívali Windows 10 so všetkými jeho službami naplno.

Pokiaľ však o ne nemáš záujem, alebo ich máš už dávno aktivované, odporúčame ti toto upozornenie zakázať, nakoľko by to mohlo urýchliť napríklad aj proces aktualizácie systému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom