Poznámka redakcie: Nižšie uvedené problémy spojené s funkčnosťou Windows 10 sa môžu/nemusia prejavovať v závislosti od konfigurácie zariadení a jednotlivých verzií operačného systému.

Microsoft prednedávnom vydal opravné aktualizácie, ktoré mali vyriešiť problémy s predošlými chybami jeho operačného systému vo viacerých podporovaných verziách. Zdá sa však, že update sa nemusí ani len nainštalovať. Používatelia hlásia problémy s inštaláciou kumulatívnych aktualizácií pre Windows 10. Po inštalácii navyše môže dochádzať k ďalším chybám, informuje Windows Latest.

Nebola by to tá správna aktualizácia od Microsoftu, ak by po update nespôsobila ešte viac problémov. Takýto scenár sa odohráva už celé roky a situácia sa nie a nie zlepšiť. Najnovším dôkazom o problémoch s aktualizáciami je tiež kumulatívny update, ktorý bol vydaný len pred pár dňami.

Počas druhého utorka v mesiaci vydala spoločnosť aj v auguste aktualizačný balík, ktorý mal opravovať vyše 100 chýb a vyriešiť aj kritickú zraniteľnosť niektorých programov. Bližšie sme sa bezpečnostným opravám v tomto update venovali v samostatnom článku.

Opravná aktualizácia spôsobila ďalšie problémy

Uplynulo len pár dní a používatelia už hlásia ďalšie problémy pri alebo po inštalácii novej aktualizácie. Updaty s označením KB4565351 a KB4566782 pre Windows 10 2004, 1909, 1903 a ďalšie podporované verzie majú problém pri samotnej inštalácii.

Po stiahnutí a pokuse o inštaláciu dôjde k zobrazeniu chýb 0x800f0988, 0x800f081f, 0x800f08a a aktualizácia sa nenainštaluje. V redakcii sme však takýto problém nezaznamenali a aj na zariadení s Windows 10 vo verzii 2004 sa nová kumulatívna aktualizácia nainštalovala bez problémov.

Zobraziť celú galériu (0)
cookie_studio / Freepik (Úprava redakcie)

Nenechaj si ujsť
Windows 10 dostane novú aplikáciu, ktorá odhalí „pažravé“ programy

Niektorí sa však aj na fóre Microsoft sťažovali, že update nemôžu nainštalovať ani na pracovných a osobných počítačoch. V prípade niektorých zariadení navyše došlo po aktualizácii systému k problémom, kvôli ktorým nefunguje zvuk pri reproduktoroch a ani pri slúchadlách, informuje TechRadar.

Existuje však návod ako aktualizáciu cez Microsoft Update Catalog predsa len nainštalovať aj bez automatickej pomoci Windows Update, no vzhľadom na to, že sa môžu objaviť ďalšie problémy, odporúčame počkať na opravu Microsoftom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom