banner-redmi-note-3-pro
Po tom, čo Microsoft v spolupráci so Xiaomi vydal ROM s Windows 10 Mobile pre smartfón Mi4, plánuje tento operačný systém priniesť aj na ďalšie zariadenia. Podľa najnovších informácií by mal byť Windows 10 Mobile dostupný pre nedávno predstavenú vlajkovú loď Xiaomi Mi5, pre OnePlus 2 a dokonca aj pre pripravovaný OnePlus 3.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Systém Windows 10 Mobile si budú môcť vyskúšať majitelia ďalších čínskych Android smartfónov. Informoval o tom web Nokia Power User, ktorý tvrdí, že Microsoft tento krok potvrdil na sociálnej sieti Weibo. Microsoft urobil podobný krok ešte minulý rok, keď priniesol Windows 10 Mobile pre Xiaomi Mi4. Tento experiment sa Microsoftu zrejme vydaril a plánuje rozšíriť podporu pre ďalšie smartfóny.

xiaomi-mi4-windows-10-3

Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile

Hlavnou myšlienkou je možnosť vyskúšať si spomínaný operačný systém bez nutnosti kupovať nový smartfón. Microsoft verí, že používatelia si nový systém budú chcieť vyskúšať a zapáči sa im natoľko, že pri ňom ostanú, poprípade si po tom kúpia smartfón rady „Lumia“ s Windows 10 Mobile.

Mali ste už niekedy možnosť vyskúšať Windows 10 Mobile? Využili by ste alternatívny operačný systém na spomínaných smartfónoch? 

Zdroj: Technobuffalo.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP