Už nejaký čas počúvame o prípravách novej konzoly PlayStation od Sony, ktorej sa však tak skoro zrejme nedočkáme. Ako protiútok na tieto správy potvrdil plány pre nový Xbox aj najväčší rival japonskej spoločnosti. Práce na novej konzole Xbox už začali, čo Microsoft potvrdil aj na konferencii E3, kde takisto naznačil tiež možnosť vybudovania novej streamovacej služby.

Stále aktuálna konzola Xbox One je na trhu už nejaký ten rôčik. Patrilo by sa tak, aby spoločnosť už predstavila jej nového nástupcu. O ňom bolo možné počuť prvé správy počas konferencie E3 2018. Tam sa na túto tému vyjadril šéf Xboxu. Phill Spencer prezradil, že Microsoft už začal s počiatočnými fázami vývoja tejto konzoly.

Microsoft to myslí naozaj vážne

Bližšie detaily o pripravovanom Xboxe ale spoločnosť nezverejnila, no podľa jej vyjadrenia to bude práve táto nová konzola, ktorá má byť tým najlepším miestom pre hranie hier. Microsoft chce tak nastaviť v tomto priemysle novú latku, ktorú bude musieť neskôr japonské Sony prekonávať. Svojmu protivníkovi chce redmontský gigant narobiť vrásky na čele aj pomocou novej streamovacej služby.

Nenechaj si ujsť
Už onedlho si zahráš legendárne GTA: San Andreas na Xbox One. Pripravujú sa ale aj ďalšie historické hry

Tá ma byť priamym konkurentom pre PlayStation Now a podľa slov Philla Spencera ponúkne konzolovú kvalitu hrania na akomkoľvek zariadení. Ešte je však skoro predbiehať, no odvážne slová šéfa Xboxu nadchli mnohých hráčov, ktorí si svoje obľúbené hry najradšej zahrajú prostredníctvom konzoly Microsoftu.

Na konferencii E3 2018 však týmito správami spoločnosť rozhodne neskončila a pre svojich fanúšikov má toho pripraveného ešte omnoho viac. Zarytým hráčom Microsoft ponúkol nádielku nových herných titulov, spomedzi ktorých si vyberie každý. Počas predstavenia ukázal hneď niekoľko exkluzívnych hier, ktorými ovládol včerajšiu E3-ku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom