Flight Simulator od Microsoftu sa stal za čias svojo pôsobenia pojmom, no od poslednej verzie už ubehol nejaký čas a tá už v dnešnej dobe nepôsobí grafický tak úžasne, ako v dobách svojho vydania. To však má zachrániť pripravovaný Flight Simulator 2020, ktorý bude grafickým spracovaním valcovať všetky ostatné simulátory na trhu. Má to však jeden háčik, mapa sveta by ti ukrojila z disku až 2 petabajty, informuje NewsFounded.

Nie, nerobíme si srandu a je nám jasné, že takýto veľký disk doma nemá asi nikto. To však vôbec nevadí, pretože Flight Simulator 2020 prinesie veľmi unikátny systém hrania, kedy sa časť obsahu bude streamovať do tvojho PC zo serverov Microsoftu a časť sa bude načítavať priamo z disku.

Posledná verzia Flight Simulátoru vyšla ešte v roku 2006, no na tú dobu priniesla veľmi kvalitnú grafiku otvoreného sveta, kde si mohol v podstate lietať kamkoľvek na Zemi. Tento svet však nebol úplne realistický a obrysy ostrovov a svetadielov boli vymodelované iba za pomoci rôznych softvérov. Flight Simulator 2020 však prinesie mapu vytvorenú z reálnych záberov Zeme zo satelitov Bing, vďaka čomu bude svet stopercentne autentický.

Pohoria dotvorí umelá inteligencia, vďaka čomu by sme sa mali dočkať plastického sveta so skutočnými nadmorskými výškami hôr. Celý svet navyše bude v 4K rozlíšení, no a keď si k tomu pripočítame 3D modely viac ako 2 miliónov miest, 3D modely zhruba 45 000 letísk po celom svete, viac ako 1.5 biliónov stromov rozosiatych po svete či autentické zobrazenia všetkých ciest, pochopíme, prečo bude musieť hrať bežať primárne na serveroch Microsoftu, informuje PlayerOne. V tvojom PC sa budú nachádzať iba niektoré kľúčové súbory na chod hry a taktiež modely lietadiel, ktoré nebudú zaberať až tak veľa miesta.

Zážitok z hry navyše umocní aj okamžitá podpora pre VR. Systém streamovania bude prebiehať cez službu Microsoft Azure a svet sa bude naživo načítať počas toho, ako budeš letieť. Všetkým je však jasné, že internet, ktorý zvládne plynulé streamovanie v 4K ani v dnešnej dobe nemá každý, preto sa naskytla otázka, čo bude s hráčmi, ktorí tieto možnosti nemajú. Pri pomalšom pripojení sa jednoducho pred letom načíta iba mapa v okolí tvojej trasy a ty si tak budeš môcť vychutnať ničím nerušený let.

Čo však bude s virtuálnymi pilotmi, ktorí chcú len tak neplánovane lietať krížom krážom po celom svete, zatiaľ jasné nie je. V takomto prípade možno Microsoft umožní streamovanie aj v nižšej kvalite ako je 4K, aby sa mapa stíhala načítať aj hráčom s pomalším pripojením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP