Spoločnosti Microsoft a Xiaomi budú v najbližšej budúcnosti úzko spolupracovať v oblasti cloud computingu, umelej inteligencie a hardvéru. Svedčí o tom aj podpísanie memoranda o porozumení.

Nie je príliš obvyklé, aby svoje sily spájali a vzájomne spolupracovali americké a čínske spoločnosti. Microsoft a Xiaomi sú však výnimkou. Ich spolupráca v oblasti cloud computingu, umelej inteligencie a hardvéru ale rozhodne dáva zmysel. Spoločnosti totižto pochádzajú z krajín, ktoré sú najväčšími trhmi pre tieto produkty a služby.

Spolupráca, ktorá pomôže obom partnerom

Microsoft teda v najbližšej budúcnosti umožní Xiaomi využívať produkty cloud computingu, vrátane platformy Azure pre vývoj modernizovaných smartfónov, laptopov a inteligentných zariadení. Táto spolupráca teda umožní Xiaomi priniesť svoje produkty na medzinárodný trh. Súčasne partnerstvo zároveň poskytne Microsoftu väčší dosah a prístup na čínsky trh.

Môžeme v budúcnosti očakávať cenovo dostupného domáceho asistenta?

Spoločnosti zároveň vedú diskusie o možnej integrácii Cortany s inteligentným domácim asistentom Mi AI, ktorý má priaznivú cenu a moderný vzhľad. Microsoft doteraz vyvinul len jedného inteligentného domáceho asistenta Harmon Kardon Invoke, ktorý sa však v konkurencii velikánov, ako Amazon a Google neujal.

Spolupráca, ktorá je predzvesťou skvelých produktov

Ďalšie diskusie sa vedú o projektoch, ktoré budú používať rôzne technológie umelej inteligencie Microsoftu a služieb ako Bing, Edge a Skype. Postupne sa však bude vynárať stále viac informácií o ďalších možných produktoch, na ktorých budú tieto spoločnosti spolupracovať.

Nás takáto spolupráca určite teší, nakoľko každá zo spoločností do toho partnerského vzťahu má čo priniesť a je predpokladom vývoja skvelých moderných a inteligentných produktov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom