banner-redmi-proXiaomi sa už naozaj zameriava všade. Okrem smartfónov, tabletov, fitness náramkov, gadgetov sa nezabudlo ani na inteligentnú domácnosť. Tentokrát sa ale Xiaomi zameralo na doplnok domácnosti, ktorý ocení hlavne nežnejšie pohlavie.

Xiaomi pod svojou dcérskou značkou Mijia, ktorú ste už mohli zaregistrovať pri niektorých produktoch, už 31. augusta predstaví nový prírastok do rodiny v podobe robotického vysávača Mi Robot Vacuum. Že je jeho predstavenie naozaj za rohom dokazuje aj únik fotografie balenia a screenshot z aplikácie na ovládanie. Práve screenshot zachytáva rovnakú funkciu, ktorú môžme vidieť aj na videu nižšie. Ide o možnosť nechať majiteľa naplánovať cestu vysávaču.

Xiaomi Redmi Pro 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Táto funkcia môže zvýšiť efektivitu vysávania a aj ušetriť značný čas. Vo videu je Mi Robot Vacuum postavený proti iRobot Roomba 880. Mi Robot Vacuum má naplánovanú trasu, ktorou má miestnosť povysávať, kým jeho protivník vysáva chaoticky. Robotický vysávač od Xiaomi prešiel všetkými miestami bez toho, aby niektoré vysával zbytočne viackrát. iRobot skončil činnosť neskôr a ešte aj nechal niektoré miesta podlahy špinavé. V hornej časti miestnosti sa dokonca zasekol a po rovnakých miestach prešiel nezmyselne veľakrát.

Aj keď je iRobot veľký hráč na trhu s robotickými vysávačmi, už čoskoro dostane silnú konkurenciu. Xiaomi Mi Robot Vacuum neporáža Roomba 880 len v efektivite a rýchlosti vysávania, vyhráva však aj cenou. Xiaomi by malo nastaviť v domácej Číne cenovku pod hranicou 399 €.

TIP: Xiaomi plánuje uľahčiť bežné domáce práce novým robotickým vysávačom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP