Porovnanie inteligentných vysávačov Xiaomi Mi Robot Vacuum a iRobot Roomba 880 na videu

banner-redmi-proXiaomi sa už naozaj zameriava všade. Okrem smartfónov, tabletov, fitness náramkov, gadgetov sa nezabudlo ani na inteligentnú domácnosť. Tentokrát sa ale Xiaomi zameralo na doplnok domácnosti, ktorý ocení hlavne nežnejšie pohlavie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi pod svojou dcérskou značkou Mijia, ktorú ste už mohli zaregistrovať pri niektorých produktoch, už 31. augusta predstaví nový prírastok do rodiny v podobe robotického vysávača Mi Robot Vacuum. Že je jeho predstavenie naozaj za rohom dokazuje aj únik fotografie balenia a screenshot z aplikácie na ovládanie. Práve screenshot zachytáva rovnakú funkciu, ktorú môžme vidieť aj na videu nižšie. Ide o možnosť nechať majiteľa naplánovať cestu vysávaču.

Xiaomi Redmi Pro 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Táto funkcia môže zvýšiť efektivitu vysávania a aj ušetriť značný čas. Vo videu je Mi Robot Vacuum postavený proti iRobot Roomba 880. Mi Robot Vacuum má naplánovanú trasu, ktorou má miestnosť povysávať, kým jeho protivník vysáva chaoticky. Robotický vysávač od Xiaomi prešiel všetkými miestami bez toho, aby niektoré vysával zbytočne viackrát. iRobot skončil činnosť neskôr a ešte aj nechal niektoré miesta podlahy špinavé. V hornej časti miestnosti sa dokonca zasekol a po rovnakých miestach prešiel nezmyselne veľakrát.

Aj keď je iRobot veľký hráč na trhu s robotickými vysávačmi, už čoskoro dostane silnú konkurenciu. Xiaomi Mi Robot Vacuum neporáža Roomba 880 len v efektivite a rýchlosti vysávania, vyhráva však aj cenou. Xiaomi by malo nastaviť v domácej Číne cenovku pod hranicou 399 €.

TIP: Xiaomi plánuje uľahčiť bežné domáce práce novým robotickým vysávačom

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
56%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.
 • Mhpokerbet Betting

  No neviem ci toto video o niecom hovori. To, ze „Xiaomi prešiel všetkými miestami bez toho, aby niektoré vysával zbytočne viackrát“ znie sice pekne, ale otazka je, ci ich vobec povysaval. A to je snad u vysavaca to najpodstatnejsie. Ci dokaze vysavat a nie ci dokaze pekne jazdit. Takze, nic nehovoriace a uplne zbytocne video.

  Ja doma klasickym vysavacom, co ma oproti robovysavacom, obrovsky podtlak, musim niektore miesta prebehnut viackrat. A ak si pozriete hocijake video, kde robovysavac vysava, zistite, ze prebehnut niektore miesta viackrat/ovelaviackrat je jednoducho nutnost.

  A este aj k tomu jazdeniu. Ak plati to, co je v clanku napisane, „má naplánovanú trasu“, tak mu ju niekto musel naplanovat. Ak to nebol on sam (a to si teda neviem dost dobre predstavit ako si ju robot naplanuje) a zaroven plati „možnosť nechať majiteľa naplánovať cestu“ tak je to duplovana blbost. nemam ho nahodou povodit po miestnosti a ukazat mu kade bude nabuduce chodit? Robovysavac by si mal jednoducho zistit trasu sam. Zistit vsak neznamena to iste ako naplanovat.

  A to uz ani nehovorim o tom, ze by som mu tam nahodou nechal v strede miestnosti nejaku krabicu. lol

  Chcelo by to naozaj aj troska porozmyslat skor ako sem date takyto Xiaomi pozitiv paskvil :-(

  • Tobiaš Bakoš

   Samozrejme, vysávač v dobe písania článku ešte nebol predstavený, takže ako vysáva sme jednoducho vedieť nemohli. Celý článok je mierený na vlastnosť plánovania trás po byte. Samozrejme, že ak trasu nenaplánujete, tak robot bude behať sám, pravdepodobne rovnako chaoticky ako Roomba. Trasa sa plánuje cez aplikáciu, takže nie, nebudete ho musieť previesť po miestnosti, aby zistil kadiaľ má chodiť. A to, že mu naplánujete trasu a necháte niekde prekážku nebude určite problém. Vysávač je prepchatý senzormi, ktoré zabezpečia, aby nenarazil. Ak viete, že v rohu XY má robot problémy nasať všetky nečistoty, tak naplánovať trasu tak, aby cez toto miesto prešiel viackrát nebude problém.

   • Mhpokerbet Betting

    Ako vravim. Nezmyselne video a nezmyselny clanok.
    To vsak neznamena, ze tvrdim, ze je to nezmyselny robovysavac alebo je to nezmyselna funkcionalita.

   • Jaroslav Jelen

    A proběhne tedy i test těchto dvou robovysavačů ohledně toho jak vysávají? nejenom jak „jezdí“. Děkuji za info