Venuješ sa behu, túram, cvičeniu alebo inej športovej aktivite? Na zaznamenávanie tvojich pokrokov je fitness náramok skvelým pomocníkom.

Trh s inteligentnými náramkami donedávna ovládali kúsky, ktorých cena sa blížila k hranici alebo prekračovala 100 €. Za kúsok gumy s funkciou rátania krokov dá takú vysokú sumu málokto. Situáciu, našťastie, zachraňujú čínski výrobcovia, ktorí vedia vyrobiť podobné náramky aj do 20 €. Najpredávanejším fitness náramkom v histórii sa len nedávno stal Xiaomi Mi Band. Minulý rok sme sa dočkali aj jeho druhej generácie, Xiaomi Mi Band 2, ktorá priniesla žiadaný displej a presnejšie senzory.

elephone mgcool band 2
zdroj fotografie: YouTube/Gogi Tech

Kúpiť náramok Elephone MGCOOL Band 2 za 15 €
Kupón EBELEB2

Ak sa stále nevieš rozhodnúť, aký náramok kúpiť, potom ťa nasledovný tip od nás určite zaujme. Výrobca cenovo dostupných smartfónov Elephone má vo svojom portfóliu taktiež fitness náramok pod názvom MGCOOL Band 2. Veľa vlastností náramok od Elephonu zdieľa s vyššie spomínaným Xiaomi Mi Band 2. Poďme sa na ne pozrieť. Náramky oboch zariadení vyzerajú takmer identicky, no ten od Xiaomi je vyrobený z TPU materiálu a kúsok od Elephonu je vyrobený z klasického silikónu.


zdroj fotografie: Everbuying

Obidva náramky však disponujú OLED displejom, ktorý ti v rýchlosti zobrazí informácie o počte prejdených krokov, srdcovom tepe, čase a MGCOOL Band 2 dokonca aj prejdenej vzdialenosti. Medzi hlavné funkcie náramku od Elephonu (ale aj Xiaomi) teda patrí rátanie krokov, meranie srdcového tepu a monitorovanie spánku. Ďalej si na ňom môžeš nastaviť aj budík či upozorňovanie na notifikácie zo smartfónu (hovory, SMS, chat). Spárovanie so smartfónom prebieha pomocou technológie Bluetooth a aplikácie MGCOOL Band 2, ktorú nájdeš v obchode Google Play aj Apple App Store.

elephone mgcool band 2
zdroj fotografie: Everbuying

Pokiaľ budeš mať náramok pripojený k smartfónu, budeš ním môcť aj na diaľku spúšťať fotoaparát či ovládať hudbu. Samozrejmosťou je aj certifikácia IPX7, vďaka ktorej náramok vydrží krátkodobý pobyt vo vode či na daždi. Hardvér náramku poháňa 80 mAh batéria, čo je trochu vyššia kapacita ako v prípade Mi Band 2 (70 mAh). Výrobca udáva výdrž 7 dní na jedno nabitie. Náramky od Xiaomi sú veľmi šetrné pre naše peňaženky, no tento kúsok od Elephone ťa bude vďaka kupónu stáť ešte menej. MGCOOL Band 2 kúpiš v eshope Everbuying za 15 €, no pri objednávke nezabudni použiť kupón EBELEB2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom