Slovenská herná scéna je na konci roka poriadne aktívna a počas niekoľkých dní sme sa dočkali hneď niekoľkých veľkých noviniek. Pripravovaná dobová hra z Bratislavy Vivat Slovakia tento týždeň dostala grafické demo, mladý slovenský vývojár Tomáš Králik pre zmenu sám pracuje na otvorenej hre zasadenej do Martina.

Veľké rozšírenie aktuálne dostal aj jeden z našich najambicióznejších projektov – Workers & Resources: Soviet Republic, ktorý je v rámci Early Access prístupný na Steame.

Predstaví aj metro v Bratislave

Workers & Resources: Soviet Republic je simulácia zasadená do socializmu. Hra umožňuje riadiť celý virtuálny socialistický systém a celý ho mať „pod palcom“.

Hráči môžu svojimi rozhodnutiami vybudovať z chudobnej krajiny prosperujúcu oblasť, v ktorej je však hlavným aktérom centralizovaná vláda. Okrem budovania je možné pridávať do hry aj vlastné vozidlá a iné objekty.

Slovenská hra aktuálne dostala už svoj jedenásty veľký update. Ten najnovší do hry prináša množstvo noviniek – okrem iných prináša realistický režim a výrazné obohatenie možností v dopravnej infraštruktúre, ktoré do Bratislavy prinášajú aj metro.

Autor hry Peter Adamčík spoločne so svojím tímom z košického štúdia 3Division na stránke hry detailne opisuje mechaniky nového patchu. Dôraz je kladený predovšetkým na realistický režim, ktorý predstaví vyššiu náročnosť a výrazne sťaží manažment hry.

V novom režime bude odstránená možnosť zakupovať suroviny a vozidlá priamo v budovách, vypnutá bude aj možnosť vybudovať objekty za peniaze. Všetky suroviny si hráč bude musieť zaobstarať sám, čo prináša potrebu plánovania, uskladňovania, transportu a ďalších.

Rozhovor s tvorcami
Unikátna hra z dielne talentovaného Slováka: Mladej generácii ukazuje ako sa žilo za čias socializmu

Nový patch do Bratislavy prináša aj nadzemné metro, ktoré obohacuje manažment verejnej dopravy. K dispozícii sú dve stanice metra a depo použiteľné ako na metro, tak aj na klasický vlak.
Ďalšie novinky menia hernú mapu a jej hranice, zavádzajú eróziu vody, patch tiež opravuje viaceré chyby a mení fungovanie niektorých mechaník. Celý popis zmien autori približujú na blogu hry.
Workers & Resources: Soviet Republic je aktuálne dostupný v režime Early Access na Steame  približne za 33 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP