Hoci sú elektrické kolobežky častým terčom útokov zo strany chodcov a motoristov, ich popularita stále narastá a čoraz viac ich je možné vidieť aj na našich cestách. Dokonca sme sa dočkali aj prvej služby zdieľaných elektrokolobežiek. Postupne sa predstavujú nové a nové kusy, ktoré sa snažia prísť s čo najlepšími komponentami, prípadne sa len výrobcovia snažia ozvláštniť svoje portfólio. 

V tomto smere nezaostávajú ani automobilky a „vlastné“ kusy predstavilo už BMW, Ford, Volkswagen či Seat. Vo väčšine prípadov však ide len o rebranding modelov od iných výrobcov. Podobný krok učinila aj známa nemecká automobilka Mercedes-Benz, informuje The Verge. Informácie o elektrickej kolobežke sa objavili v tlačovej správe spoločnosti Daimler, ktorá stojí práve aj za Mercedesom.

Flexibilné riešenie mobility rodiny EQ

Kolobežka a ďalšie príslušenstvo predstavili ešte minulý týždeň na autosalóne vo Frankfurte. Medzi doplnkami sa nachádzajú hračkárske modely vozidiel Mercedes, bezdrôtové slúchadlá, doplnky pre vozidlá a v neposlednom rade samotná elektrická kolobežka. Predstavenie sa však uskutočnilo v tichosti a nebolo nijako propagované. Kolobežka vznikla v spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou Micro, ktorá vyrába vlastné kolobežky pre rôzne trhy.

Mercedes-Benz má vlastnú elektrickú kolobežku
Daimler

Podľa vyjadrenia spoločnosti ide o skvelý doplnok k vozidlám Mercedes a predovšetkým tie z rodiny EQ, ktoré sú plne elektrické. Kolobežka tak prispieva k zvýšenej mobilite a hodí sa predovšetkým do väčších miest, kde ponúka jeden z najrýchlejších spôsobov dopravy.

Žiadne bližšie informácie

Bohužiaľ, nedozvedeli sme sa žiadne bližšie informácie o špecifikáciách, cene a ani to, či sa objaví aj na iných trhoch, nielen v Nemecku. Prvé kusy by však na trh mali začať prúdiť až v budúcom roku. Bohužiaľ, nie sú k dispozícii ani bližšie fotky, kde by bola znázornená celá kolobežka.

Možno však vychádzať z informácie, že kolobežky bude vyrábať spoločnosť Micron. Najbližšie sa tej od Mercedesu podobá model Merlin, ktorý sa momentálne predáva za cenu 800 libier (900 €).

Micron

Tá ponúka výkon 500 W, na jedno nabitie dokáže prejsť 25 km a maximálna rýchlosť je 25 km/h. Nechýba jej predné a zadné osvetlenie, tempomat, veľký displej a dokonca má aj tlmiče na prednej a zadnej stavbe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom