Mercedes pred pár dňami predstavil novú, dlho očakávanú triedu S. Nemecká automobilka nenechala nič na náhodu a uviedla napríklad aj dvojicu vlajkových lodí, ktorými sú verzie S500 a S580. Svojim dizajnom a futuristickou technológiou automobilka stanovuje nové štandardy pre luxusné autá budúcnosti. Mercedes však popri tejto dvojici na trh nenápadne uviedol aj tretí model triedy S – výkonnejší plug-in hybrid z názvom S580e, informuje portál CarBuzz.

Nová S500-ka má byť už v základe vybavená 429-koňovým agregátom s točivým momentom 520 Nm, zatiaľ čo výkonnejšia verzia, model S580, bude poháňaný 4-litrovým motorom V8 s výkonom 496 koní. Obe verzie dostanú mild-hybridný systém EQ Boost a navyše aj integrovaný štart generátor medzi motorom a 9-stupňovou automatickou prevodovkou. Obom modelom sme sa viac venovali v tomto článku.

Mercedes-Benz

Podobne ako pri S500-ke, aj nový plug-in hybrid triedy S je poháňaný benzínovým šesťvalcom s objemom 3 litrov. Batéria s výkonom 28 kWh, s ktorou dokáže na jedno nabitie prejsť čisto na elektrický pohon takmer 100 km a elektromotor zabezpečujú kombinovaný systémový výkon 510 koní. Hybridný variant je tak o 81 koní silnejší ako S500 a o 41 koní silnejší ako S580, no to je zatiaľ všetko, čo o novom hybride luxusnej triedy S pre modelový rok 2021 vieme.

Trieda S je pre značku symbolom, hovorí Ola Källenius. Dúfa tiež, že táto najnovšia generácia si získa ešte viac fanúšikov. Mercedes-Benz

Cieľom spoločnosti Mercedes-Benz je uhlíková neutralita. „Uhlíková neutralita je stav mysle, je to presvedčenie,“ uviedol Ola Källenius, predseda predstavenstva spoločností Daimler a Mercedes-Benz.

Pre luxusné značky je však oveľa ťažšie ju dosiahnuť, uvádza portál RoadShow, no nová trieda S však môže byť považovaná za ďalší krok smerom k vytýčenému cieľu.

S580e bude dostupný zatiaľ len pre Európu

Mercedes-Benz

Hoci posledný plug-in hybrid, S560e, sa predával aj v Amerike, nový S580e je zatiaľ oficiálne potvrdený len pre európske trhy. Zaujímavé však je, že nemecká automobilka v Spojených štátoch už stihla zverejniť jeho oficiálne snímky, čo by mohlo znamenať, že na americké trhy hybrid predsa len príde neskôr.

Mercedes začne novú generáciu triedy S predávať už počas tohto mesiaca v domácom Nemecku. Do showroomov sa ale dostane až v decembri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom