Chlapci z iFixit si všimli na nových hodinkách Apple Watch Series 5 jednu zásadnú zmenu oproti hodinkám v predchádzajúcej verzii. Menšia, 40 mm verzia získala novú batériu, ktorá by mala zvýšiť výdrž na jedno nabitie.

Technici z iFixit svojimi meraniami odhadujú, že kapacita batérie sa v Series 5 sa Series 4 zvýšila o 10 %. Navýšenie kapacity nie je v podstate žiadny problém, stačí jednoducho použiť kapacitne, no často aj rozmerovo väčšiu batériu. To však v zariadeniach ako Apple Watch býva väčšinou veľký problém.

Zobraziť celú galériu (3)
iFixit, Vľavo nový typ batérie s kovovým telom, vpravo starý typ použitý v 44mm verzii hodiniek

Apple preto prišiel s novým riešením batérie, ktoré má najmä ušetriť miesto v tele hodiniek. V 40 mm verzii preto namiesto klasickej čiernej fólie, do ktorej bývajú lítium-iónové batérie zabalené, použil obal vytvorený zo zliatiny kovov, píše portál Engadget.

Toto riešenie je aj podľa technikov z iFixit skutočne priestorovo efektívnejšie a zliatina, ktorá je zrejme tvorená z hliníka, nikla a ocele taktiež zvyšuje odolnosť voči mechanickému poškodeniu samotnej batérie. Je jasné, že typicky používaná fólia sa skôr pretrhne či poškodí ako nové riešenie s kovovým obalom.

Zobraziť celú galériu (3)
iFixit, Nový typ batérie v menšej verzii Apple Watch, ktorá je zabalená v kovovom tele

Apple tento dizajn batérie zrejme zatiaľ iba testuje a malé zariadenie ako Apple Watch je veľmi vhodným kandidátom. V budúcnosti sa tak možno dočkáme podobných batérií aj v ostatných zariadeniach, ako sú napríklad smartfóny či notebooky. Koniec koncov, všetok priestor, ktorý ušetrí v tele zariadenia batéria, môže byť využitý na iný užitočný hardvér.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom