banner-pro-6
V kuloároch spoločnosti Meizu sa najnovšie pošuškáva o ďalšom nástupcovi modelovej rady Pro. Novinka s poradovým číslom 7 by mala zároveň predstavovať konkurenciu pre nedávno predstavený Xiaomi Mi MIX, ktorý žne úspechy na všetkých frontoch. Okrem bezrámikového displeja by tak novinka od Meizu mala ponúknuť poriadnu dávku výkonu a elegancie.

Po nie veľmi výkonných vlajkových lodiach, ktoré čínska spoločnosť odhalila behom tohto roka, to vyzerá tak, že sa konečne dočkáme aj niečoho poriadneho. Podľa najnovších správ bude Meizu Pro 7 poháňané výkonným 8-jadrovým procesorom HiSilicon Kirin 960. Procesor z dielne spoločnosti Huawei zatiaľ našiel svoje uplatnenie len v troch verziách nedávno predstaveného phabletu Mate 9. Bolo by to zároveň poprvýkrát, čo Huawei ponúkne svoj čipset pre konkurenčných výrobcov. Ak však Meizu naozaj plánuje predstaviť výkonný smartfón, musí spolupracovať práve s touto spoločnosťou, nakoľko americký Qualcomm a juhokórejský Samsung pred ním nadobro zabuchli dvere.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-kirin-960-cpu-performance-1000x563

Výsledky benchmarkov procesora Kirin 960

V našich končinách veľmi obľúbená spoločnosť sa donedávna spoliehala výhradne na procesory vyrábané MediaTekom, no ten na konkurenčných výrobcov stráca. Črtajúca sa spolupráca preto vyznieva náramne dobre a už teraz sa nevieme dočkať tejto pripravovanej novinky. O to viac nás potešila porcia detailných fanúšikovských renderov, ktoré zachytávajú dizajnový smer, akým by sa novinka mohla uberať. Predná strana tak ponúka bezrámikový 5,62″ displej s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Zaujímavé je aj spracovanie prednej selfie kamery, ktorá by sa mala automaticky vysúvať z vrchnej hrany prístroja po otvorení aplikácie fotoaparátu.

TIP: Odpovie Meizu na revolučnú novinku Xiaomi Mi MIX?

meizu-pro-7-concept3

Skener odtlačkov prstov by mal byť umiestnený priamo v displeji, o čo by sa postarala pokroková technológia spoločnosti Sonavation. Celá konštrukcia zariadenia bude vyrobená z kvalitného hliníka s plastovými predelmi antén vyvedenými po vrchnej a spodnej hrane. Okrem toho sa na koncept dostal aj prstencový LED blesk, ktorý poznáme z modelov Pro 6, respektíve Pro 6S.

meizu-pro-7-2-1

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP