Spoločnosť Meizu pre milovníkov smartfónov pripravuje vlajkovú loď Pro 7, ktorá sa bude od konkurencie viditeľne odlišovať sekundárnym displejom. O tejto novinke už uniklo zopár informácií, no teraz spolu s novými rendermi prichádzajú ďalšie.

Sekundárne displeje nie sú v segmente smartfónov žiadnou novinkou. Určite si pri tomto pojme aj ty vybavíš známy Yotaphone, ktorého zadnú stenu obsadil 4,7″ e-ink displej. Ten okrem skvelej čitateľnosti na slnku prináša aj nízku spotrebu energie batérie. Počiatočné informácie o tom, že displej na zadnej strane Meizu Pro 7 bude farebný, sú však zrejme iba fámami. Snímky totiž odhaľujú, že sa predsa len bude jednať o malý e-ink displej, ktorý si z akumulátora neukrojí mnoho energie. Skoršie rendery ale odhaľovali aj podobu, ktorá bola inšpirovaná novým Samsungom Galaxy S8.


zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Meizu Pro 7 dostane čudný sekundárny displej na zadnej strane. Zbytočnosť alebo konečne zaujímavá vlastnosť?

Úlohou druhého displeja bude informovať používateľa o prichádzajúcich hovoroch či upozorneniach. Miesto si nájde pod duálnym fotoaparátom, ktorý však bude od hornej hrany smartfónu odsadený o čosi viac ako sme zvyknutí. Podľa doterajších informácií sa bude jednať o dva 12 MPx snímače IMX386 a IMX 286 z dielne Sony. V nočných podmienkach im má vypomáhať duálna LED dióda. Milovníci kvalitného audia sa rozhodne potešia aj prítomnosti 3,5 mm jacku, ktorý sa výrobca rozhodol neodstrániť. Bonusom zrejme bude aj 360° ozvučenie smartfónu, ktoré sme mali možnosť zatiaľ vidieť iba pri novinke HTC 11.

Meizu Pro 7
zdroj fotografie: Weibo

Kombináciou týchto prvkov tak vznikne jedinečný kúsok, ktorý pohľady okoloidúcich priláka hlavne kvôli sekundárnej obrazovke. Rendery nám zatiaľ odhalili iba dve farebné verzie, a to čiernu a červenú, no Meizu Pro 7 vyzerá v oboch prípadoch naozaj zaujímavo. To, ako sa bude druhý displej na zadnej stene pozdávať zákazníkom, sa však uvidí až po jeho predstavení, ktoré by malo prísť čoskoro. Potenciálnych záujemcov určite navnadí aj lákavá cenovka, ktorá by sa mala pohybovať od 365 € do 435 € v závislosti od výkonovej verzie. Aký máš názor na takýto netradičný smartfón?


zdroj fotografií: Weibo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP