O Meizu je už v podstate od začiatku tohto roka ticho. Posledných šesť mesiacov nepredstavilo ani jeden smartfón a momentálne sa čaká na vlajkovú loď. I keď minulý rok Meizu predstavilo až tri high-endy, tento rok sa zatiaľ nepochválilo žiadnym. 

Meizu Pro 6, Pro 6S a Pro 6 Plus síce sú podarené smartfóny, avšak prišli relatívne rýchlo po sebe a bez prevratných zmien. Fanúšikovia tak teraz čakajú na niečo, čo by konečne spôsobilo rozruch medzi čínskymi smartfónmi. Na mysli máme vlajkovú loď Pro 7, ktorá sa ukázala na niekoľkých nových renderoch. Tie prezrádzajú jedinečnú vlastnosť, ktorou by sa Pro 7-čka mohla odlíšiť od ostatných vlajkových lodí. Je ňou sekundárny displej na zadnej strane, ktorý dokáže zobrazovať informácie o aktuálnom čase, dátume, zmeškaných hovoroch a iných upozorneniach. Ak sa ti zdá, že si o podobnom riešení niekde počul, tak sa nemýliš. Ruský YotaPhone totiž taktiež disponuje sekundárnym displejom, ktorý je ale v jeho prípade väčší a viac použiteľný.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu pro 7
zdroj fotografie: SEANMIRZA23 / SlashLeaks

Nenechaj si ujsť
Meizu pôjde po stopách LG a Samsungu. Jeho najnovšia vlajková loď prinesie displej s úzkymi rámikmi

Rendery zároveň prezrádzajú aj prítomnosť duálneho fotoaparátu a tenké rámiky okolo displeja. Aj keď fotografie na prvý pohľad vyzerajú reálne, nájdeme na nich niekoľko nezrovnalostí. Napríklad, na jednej vyzerá byť displej mierne zahnutý a na ďalšej už nie. Logo výrobcu je taktiež vždy inak umiestnené. Pre istotu teda radšej počkajme aspoň na video alebo fotografiu s fungujúcim prototypom. S výbavou zariadenia to vyzerá rovnako nerozhodne. Meizu minulý rok vydalo model Pro 6 s MediaTekom Helio X25 a neskôr vylepšené Pro 6 Plus s podstatne lepším Exynosom 8890.

zdroj fotografií: SEANMIRZA23 / SlashLeaks

Rok 2016 potom zakončilo modelom Pro 6S s (opäť) MediaTekom Helio X25. Ak bude Meizu naďalej pokračovať s používaním procesorov od MediaTeku a s pomerne vysokými cenami v porovnaní s konkurenčnými smartfónmi, dobré časy ho pravdepodobne nečakajú. Súdne spory s Qualcommom mu však veľmi na výber nedávajú a sme teda zvedaví, čo Meizu tento rok vykľuje. Má podľa teba sekundárny displej potenciál stať sa hlavným lákadlom Meizu Pro 7?

zdroj fotografií: LEAKSPINNER / SlashLeaks

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom