banner-pro-6
O novej vlajkovej lodi spoločnosti Meizu, tento rok už tretej, sa hovorí už dlhšiu dobu. Počuť ste mohli napríklad už o zakrivenom displeji, podobným, akým sa pýšia najnovšie vlajkové lode juhokórejského Samsungu. Taktiež sa povráva použití najvýkonnejšieho Exynos procesoru. Vyzerá to tak, že Meizu naozaj na takomto zariadení pracuje.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Len pár dní dozadu Meizu uverejnilo na svojom oficiálnom Weibo profile nový teaser, ktorý láka na predstavenie konajúce sa 13. septembra. Z teaseru vyplýva, že by sa mohlo jednať o ďalší smartfón série Meizu Pro, pravdepodobne o model Meizu Pro 7. Okrem oficiálneho teaseru sa k nám dostali už aj možné rendery novinky, kde sme mohli vidieť smartfón s nádherným zakriveným displejom. Ten opäť potvrdzujú najnovšie uniknuté fotografie.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Jedná sa o živé fotografie pravdepodobne priamo z výroby, čo odpovedá aj ich kvalite. Na fotografiách je však jasne viditeľné zakrivenie dvoch bočných hrán jeho displeja. Je veľmi pravdepodobné, že sa bude jednať o Super AMOLED panel od Samsungu, ktorý zatiaľ ako jediný na svete komerčne produkuje displeje tohto typu. Rozlíšenie by 2560 x 1440 pixelov by sa malo rozprestierať na ploche s uhlopriečkou 5,5″. Typickou črtou smartfónov od Meizu sa stalo ikonické hardvérové domovské tlačidlo, ktoré môžeme badať aj v tomto prípade. Súčasťou tlačidla sa už stal aj snímač odtlačkov prstov, ktorý Meizu nazval mTouch. Meizu Pro 7 by mohlo integrovať jeho najnovšiu verziu s ešte rýchlejším odomykaním.

meizu-pro-7-3

Po stránke hardvérovej výbavy sa očakáva, že Meizu Pro 7 príde s výkonným osemjadrovým Exynos 8890 procesorom, ktorý taktiež vyrába Samsung. Čipset okrem toho prichádza aj s výkonným grafickým čipom Mali-T880. Medzi ďalšie uniknuté špecifikácie patrí 4 GB RAM pamäť, 32 GB vnútorná pamäť (vysoká je aj pravdepodobnosť vyšších verzií), 12 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát, či novší Android 6.0 Marshmallow, ktorý opäť prekryje FlymeOS nadstavba. Dvojica najnovších teaserov tentokrát hovorí o dátume 13. septembra, nie o 3. septembri, ako zmieňoval starší obrázok. Dovtedy sa však ešte určite niečo nové o Pro 7 dozvieme, preto nás neprestávajte sledovať.

meizu-pro-7-teaser-new

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
45%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
18%
Neznášam to
9%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]