banner-pro-5
V posledných dňoch počujeme o pripravovanej vlajkovej lodi spoločnosti Meizu, Meizu Pro 6, čoraz častejšie. Krátko po uniknutých fotografiách údajnej novinky tu máme nový render a taktiež výsledok z dvoch populárnych benchmark aplikácií. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Meizu Pro 6 najnovšie prešlo Antutu, ale aj Geekbench benchmarkami. Okrem vysokého skóre, ktoré pripravovaná novinka v testoch dosiahla, poznáme aj jej detailnejšie špecifikácie. Na internet taktiež unikol nový render, ktorý potvrdzuje doterajšie dohady o dizajne Pro 6, ktorý vo väčšine ohľadov preberie od svojho predchodcu. Už vieme, že Pro 6 príde ako prvý smartfón s aktualizovaným desaťjadrovým procesorom MediaTek Helio X25 označovaným tiež ako MT6797T. Spolu s procesorom bude kooperovať grafický čip Mali-T880 MP4 a v prípade aktuálneho kusu, ktorý prešiel spomínanými benchmarkami, aj 3 GB RAM pamäť.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-pro-6-antutu

Uhlopriečka displeja zatiaľ nebola odhalená, no podľa uniknutého rendra bude displej mierne zahnutý po stranách a teda nebude mať žiadne bočné okraje. Meizu opäť múdro rozhodlo a v novinke pravdepodobne použije klasický FullHD (1920 x 1080 px) panel. Po fotografickej stránke sa môžeme tešiť na 21 MPx zadný fotoaparát (pravdepodobne pôjde opäť o snímač od Sony) a 5 MPx selfie kameru na prednej strane. V špecifikáciách vidíme ešte 32 GB vnútornú pamäť a je veľmi pravdepodobné, že Meizu prinesie aj vyššiu verziu Por 6 so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou, rovnako, ako to bolo v prípade Meizu Pro 5.

Kúpiť Meizu Pro 5 na Slovensku

Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, Meizu Pro 6 s touto konfiguráciou dosiahol 99 948 bodov v známom Antutu benchmarku. Vzhľadom na výkon najnovšieho Snapdragonu 820 použitého napríklad v Xiaomi Mi5 je to mierne sklamanie, no Meizu by mohlo nastaviť cenovku nového Meizu Pro 6 ešte nižšie, ako to je v prípade Pro 5 či Xiaomi Mi5, keďže MediaTek procesory sú známe svojimi nižšími cenami. Pro 6 v Antutu prekonáva napríklad Huawei Mate 8, ktorý so svojím Kirinom 950 dosiahol 94 250 bodov. Nižšie zasa vidíme výsledok z Geekbenchu, kde Meizu Pro 6 vo viacjadrovom teste dosiahlo naozaj slušné skóre. Dôležité je poznamenať, že počas testu bežal Helio X25 procesor len na 1,5 GHz, pričom jeho maximálna taktovacia frekvencia je až 2,5 GHz.

meizu-pro-6-geekbench

Zdroj: Mydrivers.com(2)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP