banner-pro-6Jedno z najväčších prekvapení tento rok. Aj tak by sme mohli označiť udalosť Meizu, ktorá sa konala včera, 30. novembra. Čínsky výrobca sa konečne vymanil z niekoľkomesačného obdobia strát, problémov a naštvaných fanúšikov. Vlajkový model Pro 6 Plus to rozbalil vo veľkom štýle! 

Nielen nádherný dizajn, ale (konečne) aj špičkové hardvérové špecifikácie symbolizujú tento čerstvý high-end. Základným kameňom pre správne fungovanie smartfónu je procesor, ktorým je v tomto prípade výkonný Exynos 8890 z dielne Samsungu. Tento procesor môžeme nájsť napríklad vo vlajkových modeloch S7 a S7 edge, no nachádzal sa aj v „slávnom“ modeli Note 7. Meizu sa však rozhodlo, že pripraví dve verzie, ktoré odlišuje aj maximálna taktovacia frekvencia jadier. Lacnejšia verzia teda disponuje štvoricou výkonných jadier Exynos M1 s frekvenciou 2 GHz, zatiaľ čo drahší variant dostal do vienka maximálny takt týchto jadier na úrovni 2,3 GHz. Prvé čínske redakcie už obdržali túto novinku a ponúkli nám približný prehľad o hrubom výkone pomocou štandardizovaných benchmarkov.

meizu-pro-6-plus-benchmarky

Pro 6 Plus teda podrobili známym benchmarkom, ktoré vôbec nevyznievajú zle pre pomyselného záchrancu v problémoch zmietanej spoločnosti. Ak si ešte spomeniete, posledným smartfónom z dielne Meizu, ktorý disponoval procesorom od Samsungu bol slávny model Pro 5. A práve Pro 5-ka bola suverénne najvýkonnejší smartfón roku 2015, čo možno považovať za veľmi významný úspech. Tak a teraz si už ukážme výsledky benchmarkov. Musíme vás ešte upozorniť na fakt, že testom prechádzala slabšia verzia a výkonnejšia si určite pripíše na svoj účet o niekoľko percent vyššie skóre v každom jednom teste.

Výsledky vôbec nie sú zlé, čo poviete? Vzhľadom na dominanciu Snapdragonov tento rok sa výsledky Exynosov dajú považovať za solídnu konkurenciu a aj Meizu Pro 6 Plus sa zaraďuje k svetovej špičke. Nebude síce útočiť na tie najvyššie priečky alebo rekordy benchmarkov, no svojimi vlastnosťami hravo poteší aj toho najnáročnejšieho používateľa. Veľakrát sa už potvrdilo, že smartfón s nižším skóre v AnTuTu nakoniec vyšiel oveľa lepšie pri reálnom používaní. Nepochybujeme, že práve slávna nadstavba FlymeOS 6 bude mať nemalý podiel na výborných výsledkoch pri používaní.

Na záver ešte ponúkame pohľad na výsledok zo syntetického benchmarku PCMark, ktorý používame aj my v našich recenziách pre lepšie porovnávanie smartfónov vo výdrži batérií. 3400 mAh akumulátor dosiahol výsledok parádnych 10 hodín a 31 minút. K vynikajúcej výdrži sa pridáva aj skutočne rýchle nabíjanie mCharge cez príslušný adaptér pri výstupoch 12V/2A a výkone 24W. Rozpisovanie všetkých vlastností by bolo zdĺhavé, a tak si radšej prečítajte náš podrobný článok z oficiálneho predstavenia, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie. Na záver ešte vystala jedna dôležitá otázka. Dokázala vás nová vlajková loď Meizu zaujať natoľko, že budete reálne uvažovať aj nad kúpou?

TIP: Obrovské prekvapenie od Meizu! Nové Meizu Pro 6 Plus s Exynosom 8890, QuadHD displejom či 3400 mAh batériou je konečne pravou vlajkovou loďou výrobcu!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP