banner-pro-6
Čínsky výrobca Meizu už dlhú dobu úzko spolupracuje s taiwanským výrobcom procesorov MediaTek, ktoré v kruhoch technologických nadšencov nie sú práve najobľúbenejšie. Meizu sa však aj napriek kritike tento rok nechcelo MediaTekov vzdať, no ku konca roka prichádza obrovské prekvapenie.

Meizu Pro 6 Plus je konečne pravou vlajkovou loďou spoločnosti pre rok 2016! Výrobcovi sa tento smartfón podarilo po celý čas príprav udržať v tajnosti a dnes tak pre fanúšikov pripravil obrovské prekvapenie. Novinka prináša nadupaný hardvér, vylepšený dizajn ale aj prijateľnú cenu. Po dizajnovej stránke smartfón nevybočuje z tohtoročnej rady Pro 6, no prináša príjemné zmeny. Prémiová celokovová konštrukcia zo zadnej strany dostala nové krivky, ktoré ju robia ešte atraktívnejším.

meizu-pro-6-plus-oficialne-9

Najväčšie zmeny sú však ukryté vo vnútri novinky. Tentokrát Meizu upustilo od obvyklého procesora od MediaTeku a zobralo si príklad od Samsungu. Nový Exynos 8890 je dostatočne výkonný na to, aby porazil nejedného konkurenta, vrátane procesora Snapdragon 821, ktorý je aj pri náročných operáciách teplejší ako použitý Exynos. Problémy s neustálym prehrievaním sa pri náročných aplikáciách či hrách sú aj vďaka grafickému akcelerátoru Mali-T880 MP12 už minulosťou. Meizu Pro 6 Plus tak konečne dobieha konkurenciu a dokazuje, že nie je žiadnym nováčikom. K najvýraznejším zmenám sa zaradil AMOLED displej, ktorý teraz dosahuje úctyhodných 5,7″ a prináša fantastické 2K rozlíšenie. To, že Meizu do svojej vlajkovej lode vložilo len to najlepšie potvrdzuje aj funkcia Always On Display či technológia 3D Touch. Aj skvelým fotoaparátom s rozlíšením 12 MPx a snímačom IMX386 od Sony, Meizu potvrdzuje svoje postavenie medzi high-end smartfónmi.

meizu-pro-6-plus-oficialne-10

No neostalo len pri kvalitnom rozlíšení. Snímač zadného fotoaparátu tiež obsahuje prémiové vybavenie ako je 4-osá optická stabilizácia obrazu, laserové zaostrovanie či kruhová LED dióda. Dlhé a náročné vylepšovanie fotoaparátu si odnesie svoju cenu v podobe kvalitnejších fotografií v porovnaní s vlajkovou loďou iPhone 7.  Ďalšie vylepšenia priniesli aj lepšie domovské tlačidlo. Meizu zrejme nestačil klasický snímač odtlačkov prstov a preto sa rozhodol model Pro 6 Plus vybaviť jedným multifunkčným. Ten dokáže okrem rýchleho odomknutia smartfónu (len za 0,15 s) merať aj srdcový tep, ktorý bude používateľ poznať už do 5-tich sekúnd po začatí merania.

meizu-pro-6-plus-oficialne-4

Po všetkých skvelých úpravách prišiel rad aj na kvalitu hudby, na ktorej si väčšina výrobcov nedá tak záležať ako to v novom modeli urobilo Meizu. Fantastickú reprodukciu zvuku zabezpečí nový Hi-Fi systém so špeciálnym čipom a vylepšením zosilňovačom SoLo Amp 2.generácie. Zmenou prešlo aj rýchle nabíjanie, ktoré 3400 mAh veľkú batériu dokáže nabiť do kapacity 60 % len za 30 minút. Je naozaj skvelé, že celá táto výbava sa dokázala zmestiť do konštrukcie hrubej len 7,3 mm. Pro 6 Plus so sebou tiež prináša aj najnovšiu verziu nadstavby výrobcu, Flyme 6 OS, ktorá je založená na operačnom systéme Andorid 6.0 Marshmallow. Meizu tak pred koncom roka zasiahlo trh so smartfónmi tým pravým modelom, ktorý vo svojom portfóliu tak potreboval.

meizu-pro-6-plus-oficialne-3

Už onedlho tak bude k dispozícií Pro 6 Plus v troch farebných variantách: Champagne Gold, Deep Space Gray a Moonlight Silver. Aj keď sa novinka radí k tým najlepším high-end, opäť sa môžeme presvedčiť, že prináša fantastické cenovky. Výrobca si za kombináciu 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB vnútorného úložiska pýta len 411 €. Háčik je však v mierne podtaktovanom procesore, ktorého jadrá budú pri tejto verzií pracovať s 2 GHz frekvenciou, no rozdiel bude zanedbateľný. Za plný výkon procesora s frekvenciou 2,3 GHz a dvojnásobné úložisko o veľkosti 128 GB, pri rovnakej veľkosti RAM operačnej pamäti, zaplatíte skvelých 453 €! Na túto fantastickú novinku nebudeme musieť dlho čakať, pretože na pultoch sa objaví spolu s modelom Meizu X už 8. decembra.

meizu-pro-6-plus-oficialne-7

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú