Na internet unikli horúce novinky ohľadom jedného z najočakávanejších čínskych smartfónov tohto roka, Meizu MX5. Nová vlajková loď spoločnosti Meizu získala certifikát od najvyššej autority v Číne a my sa tak dozvedáme najnovšie špecifikácie. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Meizu MX5 dnes prešiel certifikačným úradom TENAA, čo je v podstate čínsky FCC. Tento úrad má na starosti certifikáciu všetkých zariadení a povoľuje, ktoré smartfóny môžu ísť do predaja. Preto sú informácie z úradu TENAA vždy dôveryhodné. Certifikáciou dnes prešli hneď dve verzie MX5 s označením M575 a M575. Výpis tiež odhaľuje niektoré zaujímavé funkcie, ktoré by nové smartfóny mohli priniesť.

Nové Meizu MX5 má prísť s osemjadrovým 2,3 GHz procesorom, pravdepodobne MediaTekom MT6793. Zatiaľ ale nie je potvrdené, že s týmto procesorom aj naozaj príde. Vo finálnej verzii by sme sa mohli dočkať aj najnovších procesorov z rady MediaTek Helio X, ktoré si vedú naozaj veľmi dobre. Výpis z TENAA tiež ukazuje, že MX5 bude podporovať super rýchle nabíjanie pri napätí až 12V. Pre porovnanie, klasické nabíjačky dnešných smartfónov nabíjajú batériu pri napätí 5V.

MEIZU MX4 PRO môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Meizu MX4 Pro kúpite v e-shope Smartzero.sk za 377,99 €

Okrem špecifikácií tu máme aj ešte horúce fotografie a dokonca aj jednu tlačovú, ktoré ukazujú Meizu MX5 v plnej kráse. Všimnúť si môžeme kovové telo a už dobre známy Meizu dizajn. MX5 bude tiež ponúkať hardvérové domovské tlačidlo, v ktorom bude pravdepodobne zabudovaný snímač odtlačkov prstov, podobne ako pri Meizu MX4 Pro.

Aké očakávania máte od Meizu MX5? 

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP