Nová vlajková loď spoločnosti Meizu bola oficiálne predstavená. Oproti prechodcom prináša viacero vylepšení a snímač odltačkov prstov na netradičnom mieste.

Novinka má názov Meizu M6S a dostupná bude vo viacero farebných prevedeniach. Smartfóny tejto spoločnosti bývajú často nedocenené zo strany používateľov, no ponúkajú skvelý dizajn a vysoký výkon, pričom si stále dokážu zachovať prívetivú cenovku.

Známy dizajn a čítačka odtlačkov na netypickom mieste

Dizajn Meizu M6S sa ti môže na prvý pohľad zdať povedomý. Je zrejmé, že spoločnosť čerpala z nápadov iných spoločnosti ako Samsung či Huawei. To však nie je vôbec zlé, nakoľko je takýto dizajn momentálnym trendom a ľudia po nich bažia. Prednú stranu pokrýva 5,7″ displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1440 x 720 (HD+). Jeho maximálna svietivosť je 450 nitov, ponúka skvelé pozorovacie uhly a kontrast 1000:1.

Srdcom smartfónu je šesťjadrový procesor Exynos 7872, ktorý je vyrobený 14 nm technológiou a ponúka dve jadrá Cortex A-73 a štyri jadrá Cortex A-53. Pamäť RAM má veľkosť 3 GB a veľkosť vnútorného úložiska je 32/64 GB. Batéria má veľkosť 3000 mAh a ponúka možnosť rýchlho nabíjania, keď už za 30 minút sa dokáže nabiť na 52 %.

Zadný fotoaparát 16 MPx CMOS snímač od Samsungu, s clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním a veľkosťou pixelov 112 μm. Selfie fotky vytvoríš pomocou 8 MPx predného snímača s clonou f/2.0. Zaujímavú polohu zaujal snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na hrane pravej strany zariadenia. Podobne to majú niektoré zariadenia o Sony a ide o veľmi skvelé riešenie, ktoré je navyše úplne prirodzené. Výrobca navyše prehlásil, že ich snímač dokáže odomknúť zariadenie už za 0,2 sekundy.

Smartón neobsahuje žiadne hardvérové tlačidlá, ale len jedno softvérové na dolnej strane obrazovky. To ponúka množstvo gest, ktoré môžeš poznať napríklad z Huawei P10. Kliknutím naň vykonáš krok spať, podržaním sa vrátiš na domovskú obrazovku, potiahnutím hore vyvoláš multitasking menu a podržaním zas vypneš obrazovku. Potiahnutím doľava alebo doprava môžeš prepínať medzi bežiacimi aplikáciami. Chválime!

Cena za verziu 3 + 32 GB bola v číne stanovená na 999 juanov, čo je v prepočte približne 127 €. Verzia s väčšou pamäťou stojí 1199 juanov, čo je približne 152 €. Predaj štartuje už dnes, pričom na oficiálnej stránke bude smartfón dostupný od zajtra.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom