Akčná komédia Red Notice bude na Netflixe pokračovať a to rovno s dvojicou ďalších filmov, informuje portál Deadline. Vrátia sa všetky tri herecké hviezdy v podaní Dwayne Johnson, Gal Gadot a Ryan Reynolds, no kasting by mali doplniť ďalšie zvučné mená.

Dvojica filmov sa má točiť súčasne, ich produkcia sa však tak skoro nezačne. Odhaduje sa, že prvá klapka by mohla padnúť až začiatkom budúceho roka 2023, čo je vzhľadom na pracovnú vyťaženosť populárnych protagonistov stále priaznivý termín.

TMDB.org

Plné ruky práce má už teraz režisér a scenárista pôvodnej snímky – Rawson Marshall Thurber, ktorý má v súčasnosti vymýšľať koncept, ako ďalšie pokračovania pretvoriť v nové filmové univerzum.

Zdroje Deadline zároveň hovoria, že Netflix by sa dvojicou nových filmov chcel priblížiť k populárnej filmovej sérii Dannyho jedenástka, rovnako zasadenej do prostredia dobre naplánovaných lúpeží s megahviezdnym obsadením.

Videl si už ultimátny prehľad na streame pre tento rok? 
Vojna sa začala. 94 filmov a seriálov, ktorými si ťa v 2022 získa Netflix, Disney+, HBO Max a další

K trojici hlavných hereckých mien tak majú postupne pribúdať ďalšie známe tváre, na ich priblíženie si však budeme nejaký čas počkať. Tím tvorcov v chystaných pokračovaniach zostáva prakticky nezmenený, Netflix teda nebude riskovať a filmové novinky sa ponesú v podobnom duchu ako ich predchodca.

Veľký risk, ešte väčší úspech

Na veľké zmeny streamovacia spoločnosť zároveň ani nemá veľký dôvod. Pred premiérou na Netflixe síce recenzenti v hodnoteniach filmu nič nedarovali, diváci však boli na novinku extrémne zvedaví a obrovský záujem nakoniec z Red Notice spravil najsledovanejší film služby vôbec. Za prvý mesiac jeho pozeraním predplatitelia strávili 328 miliónov hodín, dvojkou sa stal Bird Box s 282 miliónmi pozeraných hodín.

TMDB.org

Netflixu tak opäť fungovala stávka na slávne herecké mená, aj keď v prípade Red Notice išiel skutočne do veľkého rizika. Rozpočet filmu mal totiž presiahnuť 200 miliónov, čo z novinky po odkúpení práv v roku 2018 robilo najdrahší film služby vôbec. Iba každej z hereckých hviezd na účet išlo po 20 miliónov dolárov.

Práva na film pôvodne patrili spoločnosti Universal, tá však kvôli mamutiemu rozpočtu z projektu nakoniec vycúvala a Red Notice posunula práve Netflixu. Risk sa v tomto prípade službe očividne vyplatil a pokračovania budú s veľkou pravdepodobnosťou ešte nákladnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú