Už na budúci týždeň má na Netflixe premiéru očakávaná akčná komédia Red Notice, ktorá je vďaka hviezdnemu hereckému obsadeniu i hromade trikových efektov doposiaľ najdrahším filmom v histórii služby.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Zahraniční recenzenti už mali príležitosť film si pozrieť a dobre to veru nevyzerá – prichádzajúca novinka je podľa nich bezduchým a neprehľadným vizuálnym bordelom, ktorý nefunguje prakticky v žiadnom smere.

Viacerí recenzenti film skutočne nešetrili a v hodnotení išli hlboko pod priemer. Portál What to watch napríklad filmu udelil hodnotenie iba 1,5 / 5, kritizuje neexistujúci humor, nefungujúce vzťahy medzi postavami, ale tiež lacný vizuál, čo je na film s rozpočtom 200 miliónov pomerne prekvapivé.

V podobnom duchu sa nesie aj recenzia Guardian, ktorá filmu udelila 1 hviezdičku z piatich. Recenzent v tomto prípade hovorí o zabudnuteľnom a zbytočne agresívnom diváckom zážitku, ktorí nezachraňujú ani jeho hlavné hviezdy.

Polygon napríklad na Red Notice nenašiel jediné pozitívum a uchýlil sa k najnižšiemu možnému hodnoteniu. Novinke podľa recenzenta chýba šmrnc aj akákoľvek charizma a film je „vizuálne príšernou novinkou s úchvatne nudnými akčnými sekvenciami.

Nanajvýš priemer

Nie všetky recenzie Red Notice trhajú v zuboch, aj tie najpozitívnejšie z nich však nehovoria o ničom inom ako o oddychovej akčnej jednohubke, ktorá po príbehovej stránke nijak neprekvapuje a ide presne rovnakým smerom, aký divák čaká od prvej minúty.

Slová chvály väčšinou idú k Dwaynovi Johnsonovi a Ryanovi Reynoldsovi, ktorí vedia utrúsiť vtipnú hlášku a vzťah medzi nimi funguje. Zabaviť by mohli aj vybrané akčné pasáže, aj keď film ich má servírovať s takou kadenciou, že sa postupne strácajú otupnými a strácajú šmrnc.

Aj preto na známych agregátových portáloch pri Red Notice svietia len veľmi priemerné čísla – Metacritic na základe 24 recenzií filmu udeľuje skóre 39 / 100, na Rotten Tomatoes aktuálne svieti 44 %.

Otázne samozrejme je, do akej miery sa diváci nechajú recenziami ovplyvniť. Red Notice vďaka hereckému triu patrí k najočakávanejším filmom jesene a historické rebríčky sledovanosti Netflixu jasne dokazujú, že predplatitelia služby vyhľadávajú presne podobnú nenáročnú zábavu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú