Maybach v tomto roku oslavuje storočnicu a Mercedes mu vzdáva poctu patričným spôsobom. Na konferencii IAA v Mníchove predstavil koncept elektrického Maybach EQS, no na rozdiel od klasického EQS príde verzia Maybach ako SUV.

Ako každý Maybach so spaľovákom, aj jeho elektrická verzia prináša vysokú mieru luxusu v absolútne všetkých ohľadoch. Koncept, ktorý nám automobilka ukázala na výstave v Mníchove sa blíži produkčnej verzii, ktorá môže prísť na trh už v roku 2022.

Mercedes

Nechýbajú dobre známe prvky z modelu Mercedes EQS, ako napríklad obrazovka Hyperscreen s novým systémom MBUX. Už tak luxusný interiér je ale v modeli Maybach EQS posunutý na ešte vyššiu úroveň.

Muskulárny dizajn pri zachovaní skvelej aerodynamiky

Pri pohľade na Maybach EQS musí byť každému ihneď jasné, že sa jedná o absolútnu špičku v segmente elektrických SUV. Auto pôsobí robustne, no aj napriek tomu si zachováva skvelú aerodynamiku, ktorá je pri elektromobiloch tak podstatná.

Mercedes

Prednej časti dominuje nový masívny Maybach panel, ktorý v sebe integruje úzke LED svetlá. Pri detailnom pohľade na svetlomety môžeš vidieť v ich vnútri mriežku vytvorenú z loga Maybach.

Nechýba nápis Maybach v prednej časti pod ikonickým vystupujúcim logom Mercedesu. Zadné LED svetlá disponujú pekným 3D efektom, ktorý pôsobí rovnako veľmi luxusne.

Mercedes

Luxusne pôsobí aj dvojfarebné lakovanie karosérie, ktoré dopĺňajú chrómové detaily. Koncept je obutý na 24″ dizajnových diskoch, tie iba podčiarkujú majestátnosť celého vozidla.

Interiér je kapitola sama o sebe

Interiér Mercedesu Maybach EQS je samostatnou kapitolou, v ktorej luxus dostáva úplne nový význam. Ako každý Maybach triedy S, aj ten elektricky poskytuje iba 4 miesta na sedenie, no sedenie na zadných sedadlách je v tomto prípade zrejme pohodlnejšie, než gauč, ktorý majú bežní ľudia v obývačke.

Mercedes

Novinkou je úplne prepracovaný panel dverí, ako aj levitujúca stredová konzola, ktorá v sebe dokonca integruje vázu na kvety. Náladové osvetlenie nájdeš všade, kde sa len dá. Sú ním pokryté sedadlá, stredová konzola, madlá dverí či reproduktory. MBUX Hyperscreen osadený OLED displejmi dostal novú, ešte luxusnejšiu grafiku upravenú špeciálne pre Maybach.

Maybach EQS je postavený na novej modulárnej platforme, ktorá je určená pre tie najluxusnejšie a najväčšie elektromobily Mercedesu. Stáť na nej bude aj klasické SUV EQS, ktoré pôjde do produkcie už v roku 2022, ešte pred samotným Maybachom.

Nová platforma by mala podľa automobilky zabezpečiť dojazd okolo 600 km podľa normy WLTP. To vzhľadom na rozmery a váhu luxusných SUV vôbec nie je zlá hodnota.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú