Luxusný elektrický sedan Mercedes EQS je už oficiálne predstavený niekoľko týždňov, no až v týchto dňoch automobilka spúšťa konfigurátor pre rôzne trhy. Skvelou správou je, že EQS si už môžeš nakonfigurovať aj na Slovensku, svojou cenou v základe však atakuje vyše 100-tisícovú čiastku.

Ak máš o superluxusný elektromobil s fantastickým dojazdom záujem, môžeš sa pustiť do jeho konfigurácie. Konfigurátor pre EQS je už dostupný aj na slovenskom webe automobilky a my sa tak môžeme pozrieť nielen na cenu dvoch ponúkaných verzií, ale aj na ich oficiálny WLTP dojazd či možnosti príplatkovej výbavy.

Ako sme už uviedli, EQS je dostupný v dvoch verziách, EQS 450+ s cenou 113 970 € a EQS 580 4MATIC, ktorý štartuje na sume 140 856 €. Za luxus a prémiovosť sa platí a v tomto smere to cenovky oboch modelov naplno potvrdzujú.

Mercedes/Screenshot

Miernym sklamaním sú však údaje informujúce o dojazde na jedno nabitie. Už dávnejšie Mercedes uviedol, že základná verzia zvládne prejsť 700 km na jedno nabitie podľa metodiky WLTP. Neskôr však na verejnosť prenikli informácie, že podľa oficiálnych WLTP testov bude dojazd udávaný až na úrovni 770 km.

NEPREHLIADNI
Najpokročilejší elektromobil sveta je tu. Mercedes EQS búra všetky predsudky a prináša ultimátny dojazd

Na webe v konfigurátore aktuálne svieti dojazd na úrovni 742 km podľa WLTP, čo je stále fantastický údaj, no tak trochu sme už rátali s dojazdom blížiacim sa k 800 km na jedno nabitie. Výkonnejšia verzia s rovnakou batériou zvládne prejsť na jedno nabitie 670 km. Obe verzie sa každopádne budú radiť k elektromobilom s najväčším dojazdom, ktorý im zabezpečí batéria s kapacitou 107,8 kWh.

Príplatkový balík Edition 1

Ak by bola základná cena jednej či druhej verzie málo, môžeš si priplatiť špeciálny balík výbavy Edition 1, ktorý navýši cenu auta lacnejšej verzie o takmer 20 000 €. V tomto balíku však dostaneš špeciálnu farbu „Obsidiánová čierna“, AMG line interiér a špeciálne ozdobné detaily.

Mercedes/Screenshot

K dispozícii sú samozrejme aj „klasické“ stupne výbavy za prijateľnejšie ceny od 1500 € do 7200 €. Z možností lakovania je najväčším šialenstvom farebné prevedenie strieborná high-tech/obsidiánová čierna metalíza, ktoré stojí neuveriteľných 13 800 €.

Za 400 € si môžeš prikúpiť športové pneumatiky a za 1000 € môžeš mať na svojom EQS dokonca aj ťažné zariadenie. Možností príplatkovej výbavy sú nekonečné, zmeniť si vieš dekor prístrojovej dosky, čalúnenie či dizajn stredovej konzoly.

Ako to už v prípade luxusnej štuttgartskej automobilky býva, po nakonfigurovaní vozidla sa môžeš cenou hravo priblížiť k 200 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú