Po epickom finále Avengers: Endgame a dodatočného filmu v podobe Spider-Man: Ďaleko od domova, vstúpilo masívne populárne univerzum Marvelu do svojej štvrtej fázy.

Tá je okrem filmov prvýkrát obohatená aj o množstvo seriálových projektov, ani tie však divákov po stránke kvality nemusia uspokojiť.

Veľký prepad v oblasti kvality

Nová štúdia Critic Ratings Study, na ktorú sa odvoláva portál Media Play News, totiž uvádza, že štvrtá fáza MCU zaznamenáva najnižšie čísla hodnotení spomedzi všetkých titulov komiksového univerza.

Štúdia porovnala hodnotenia MCU noviniek na najpopulárnejších agregátových portáloch IMDB, Rotten Tomatoes a Metacritic a prichádza so záverom, že štvrtá fáza MCU, ktorá začína seriálom WandaVision a zatiaľ končí posledným filmom Doctor Strange: V mnohovesmíre šialenstva, v hodnoteniach divákov za minulými projektami zaostáva.

V porovnaní s predchádzajúcou treťou fázou MCU pokles v hodnoteniach predstavuje až 22 %.

Dôvodov je hneď niekoľko – od vlažného prijatia Black Widow až po podpriemerné čísla minuloročnej novinky Eternals, ktorá je zatiaľ najhoršie hodnoteným filmom Marvelu.

Naopak, pomáha posledný Spider-Man: Bez domova, ktorý je presne na opačnej strane a stojí na čele hodnotenia spomedzi všetkých komiksových filmov a seriálov supehrdinského univerza.

Spomedzi seriálov najlepšie ohlasy zaznamenala WandaVision, diváci naopak neboli príliš ústretoví k Falcon and the Winter Soldier a Hawkeye, ktoré priemerné hodnotenia ďalších titulov o niečo podliezli.

Marvel môže byť pokojný

Štúdia ukázala, že najlepšie hodnotenia od divákov zaznamenala fáza číslo 3, ktorá začína filmom Captain America: Občianska vojna a končí Spider-Man: Ďaleko od domova.

Priemerné hodnotenie filmov tu predstavovalo 7,9 / 10.

TMDB

Nasleduje 2. fáza MCU (začína Iron Man 3 a končí filmom Ant-Man), ďalej 1. fáza (začína Iron Man a končí Avengers), no a na konci diváckych hodnotení končí práve prebiehajúca fáza číslo 4, ktorá vyvrcholí budúci rok novým filmom Fantastická štvorka.

Najlepšie hodnotené projekty Marvelu vôbec sú: 

  1. Spider-Man: Bez domova (8.8/10)
  2. Avengers: Endgame (8.6/10)
  3. Iron Man (8.6/10)
  4. Avengers: Infinity War (8.5/10)
  5. Strážcovia galaxie (8.5/10)

Z nižších hodnotení aktuálne vysielaných projektov si Marvel zatiaľ ťažkú hlavu robiť nemusí, prinajmenšom pri pohľade na tržby.

Nový Doctor Strange sa čoskoro stane najúspešnejším filmom tohto roka, Spider-Man: Bez Domova s gigantickými tržbami takmer 1,9 miliardy dolárov sa do historických rebríčkov zaradil ako šiesty najzárobkovejší film v histórii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP