Naposledny Huawei ukázal v Barcelone novú generáciu svojho ohybného smartfónu aj napriek zrušenému MWC. Taktiež oznámil, že nový rad P40 bude svetu ukázaný 26. marca a nazval ho „najsilnejšou 5G vlajkovou loďou na svete“.  Dnes sa poodhalili ďalšie zaujímavé parametre, a teda displej ponúkne po vzore Samsungu 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a dočkáme sa aj 52 MPx hlavného fotoaparátu, informuje server Gizchina.

Väčšina špecifikácií už bola vopred odhalená a môžeme sa tešiť na veľké displeje, ktoré budú po stranách zahnuté, pričom ten u P40 Pro by mal mať 6,5-palcov. Smartfóny bude poháňať procesor Kirin 990 s podporou 5G spolu s minimálne 8 GB RAM pamäte. Predošlé úniky hovorili o 90 Hz obnovovacej frekvencii displeja, čo sa však ukázala ako mylná informácia a Huawei nasadí rovno 120 Hz panel.

Android 10 bude ochudobnený o Google služby rovnako ako pri Mate 30 Pro a riešením je vlastná alternatíva v podobe obchodu s aplikáciami AppGallery a budovanie ekosystému HMS. Batériu s nadpriemernou kapacitou 5500 mAh doplní rýchle káblové aj bezdrôtové nabíjanie.

Veľa sa hovorí o fotoaparátoch. P40 Pro si opäť trúfa ovládnuť rebríček DxOMark, ktorému kraľuje len nedávno predstavené Xiaomi Mi 10 Pro. Výkonnejší model P40 Pro príde na trh až so siedmimi objektívni, pričom dva z nich sa budú nachádzať vpredu. Vzadu bude k dispozícii hlavný fotoaparát, ktorý ponúkne 52 MPx CMOS snímač a veľkosť 1/1.3 palca. Údajne by mal mať schopnosť skladať až 16 pixelov do jedného.

Doplní ho tzv. periskop s 10-násobným optickým zoomom, teleobjektív s 9-násobným priblížením, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením až 40 MPx a štvoricu doplní ToF objektív na meranie hĺbky ostrosti. To všetko sú však zatiaľ len nepotvrdené informácie a na sériu P40 si ešte budeme musieť počkať necelý mesiac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP