Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mnohí považujú Elona Muska za toho najproduktívnejšieho vizionára, akého kedy ľudstvo malo. A iste, toto tvrdenie je v mnohých jeho snaženiach a nápadoch pravdivé. Na rozdiel od mnohých iných miliardárov sa na projektoch podieľa priamo a snaží sa dosiahnuť často šialené ciele.

Tento prístup síce funguje pri úspešnej automobilke Tesla, ktorá produkuje elektromobily žiadané po celom svete a aj v prípade SpaceX, ktorý zamiešal karty všetkým výrobcom rakiet na svete a drasticky znižuje cenu za vynášanie materiálu do vesmíru.

Hyperloop One
Hyperloop One

Musk stojí za desiatkami nápadov, ktoré sú momentálne implementované – nie všetky sa ale tešia masívnemu úspechu. Jedným z nich je napríklad Hyperloop, ktorý si už privlastnilo množstvo ďalších firiem, zatiaľ ale nevidíme žiadne reálne výsledky.

Má to dobrý dôvod, pretože Hyperloop je v dnešnej dobe a v takej podobe, v akej ho poznáme, vo väčšine aj vyspelých krajín finančne neúnosný. Aké sú jeho technologické prekážky a prečo je to zatiaľ len luxusná atrakcia pre boháčov?

Všetko je možné
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú