Len nedávno uzrela svetlo sveta nová vlajková loď Xiaomi Mi 8 a prekvapila v mnohých smeroch aj perfektným fotoaparátom. Majitelia „staršieho“ Xiaomi Mi MIX 2S teraz zažijú kvalitu fotiek Mi 8 aj na svojom smartfóne.

Doteraz sme boli svedkami toho, že top Xiaomi smartfóny napriek svojmu nespornému potenciálu a kvalite zaostávali za svojimi konkurentmi hlavne v oblasti fotoaparátov. To však napravilo Xiaomi Mi 8. Dôkazom je aj hodnotenie DxOMark, ktoré udelilo Mi 8 vo fotografovaní veľmi slušných 105 bodov. Tieto výsledky sú skvelé a teraz sa z nich budú tešiť aj majitelia dizajnovky Mi MIX 2S.

Rovnaký fotoaparát, rôzna kvalita

Veľmi zaujímavým faktom je to, že Xiaomi Mi 8 a Xiaomi Mi MIX 2S zdieľajú rovnaké fotoaparáty a senzory. Jedná sa konkrétne o duálny fotoaparát s primárnym 12 MPx širokouhlým senzorom Sony IMX363 s clonou f/1.8 a sekundárnym senzorom S5K3M3 s rovnakým rozlíšením a clonou f/2.4. Prečo teda Xiaomi Mi 8 fotí lepšie ? Odpoveď sa skrýva, ako isto tušíš, v softvéri.

Aktualizácia Mi MIX 2S už čoskoro

Majitelia Xiaomi Mi MIX 2S sa tak môžu tešiť na parádne fotografie vo veľmi blízkej dobe. Samotný CEO Xiaomi, Lei Jun, sa vyjadril, že Mi MIX 2S už čoskoro obdrží aktualizáciu firmvéru fotoaparátu, ktorý zaručí rovnako kvalitné fotografie ako má Xiaomi Mi 8. Skóre 101 bodov Mi MIX 2S v rebríčku DxOMark to už nezlepší, ale radosť majiteľov bude ohromná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom