Ovládanie vozidla pomocou aplikácie v smartfóne je naozaj užitočná vec. Vedia o tom aj majitelia elektromobilov Tesla, ktorí si môžu vychutnávať naozaj vyšperkované prepojenie medzi smartfónom a svojim štvorkolesovým miláčikom.

Ako sa ale hovorí, „aj majster tesár sa niekedy utne“. Platí to aj pre túto automobilku, ktorej sa začiatok víkendu nevydaril podľa predstáv. Stovky majiteľov vozidiel Tesla totiž zostalo vymknutých kvôli výpadku mobilnej aplikácie výrobcu. Na tému upozornil portál TheGuardian.

Prvý na výpadky upozornil portál Electrek, ktorý už včera dostal množstvo hlásení z celého sveta o nedostupnosti mobilnej aplikácie. Spočiatku sa spoločnosť domnievala, že ide „iba“ o problém vodičov zo Severnej Ameriky, keď sa však na sociálnej sieti ozval muž zo Soulu, bolo jasné, že ide o celosvetový problém.

Podľa dostupných informácií každý elektromobil výpadok postihol rôzne, pričom Modely 3 a Y mali o niečo väčšie problémy s pripojením ako Model S a X.

Ku chúlostivej situácii sa vyjadril na Twitteri aj generálny riaditeľ automobilky, Elon Musk. Podľa jeho slov sa už všetko vracia do normálu a za výpadkom stoja problémy s nastaveniami siete.

Mobilná aplikácia je pre majiteľov Tesly kriticky dôležitou súčasťou auta, pretože pomocou svojho smartfónu dokážu odomykať a štartovať vozidlo, ale taktiež majú prístup k mnohým ovládacím prvkom.

Zaujímavé je, že výpadok prišiel po tom, ako začiatkom tohto týždňa Tesla vydala novú aktualizáciu svojej mobilnej aplikácie, kde pridala funkcie a vylepšila widgety, upozorňuje portál Electrek.

O tom, že mobilná aplikácia je pre Teslu naozaj nesmierne dôležitá, svedčí aj fakt, že už niekoľkokrát sa v minulosti stalo, že majiteľ pomocou svojej aplikácie uzamkol zlodeja v aute, kde ho nechal až do príchodu polície.

Dôležitý moment pre elektromobilitu

Elon Musk tiež nedávno oficiálne potvrdil, že na vybraných staniciach Supercharger už môžu nabíjať aj majitelia elektromobilov iných značiek. Po sérii správ o sprístupnení nabíjačiek Supercharger ostatným elektromobilom konkurenčných automobiliek predstavil Musk svoju víziu toho, ako by malo nabíjanie prebiehať v realite.

FonTech

Vodič potrebuje len aplikáciu Tesly, v ktorej si zvolí nabíjaciu stanicu a konkrétnu nabíjačku na určenom mieste, pripojí svoj elektromobil, a hoci nepôjde o vozidlo Tesly, cez aplikáciu získa prístup k nabíjaniu na nabíjačke. Takýto proces by mal podľa Muska fungovať pre takmer všetky elektromobily iných značiek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú