banner-mi5s-plusV Číne sa dejú každý deň nejaké zaujímavé situácie. Jednou z najnovších je aj menší spor Xiaomi s pánom Zhangom, ktorý má ťažké srdce na model Mi5S Plus, presnejšie na jeho kompatibilitu NFC, ktorá nie je úplne podľa predstáv.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Celý problém spočíva v banálnej maličkosti. Tento pán si prednedávnom zakúpil Xiaomi Mi5S Plus s presvedčením, že stabilná verzia MIUI bude mať v sebe kompletnú podporu pre NFC, ako napríklad možnosť bezkontaktného platenia alebo používania karty mestskej hromadnej dopravy. Aktualizácia s odomknutím všetkých týchto funkcií mala doraziť v októbri. No sme v polovici novembra a po sľúbenej aktualizácii niet ani stopy. Samozrejme, Zhang je nespokojný a napísal otvorený list Xiaomi so žiadosťou o vrátenie peňazí.

Xiaomi Mi5S Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

28121f80-aa2f-11e6-be21-e7d1191041fe

Na odpoveď sa však nedostalo, a tak je tento pán poriadne nahnevaný. Hnev zašiel až do takých rozmerov, že čínsky gigant má na krku žalobu. Pán Zhang sa odvoláva na práva spotrebiteľov, ktoré vychádzajú z pravosti uvádzaných informácií na stránkach výrobcu. S najväčšou pravdepodobnosťou to skončí teda tak, že súd rozhodne v prospech spotrebiteľa, ktorý bol oklamaný klamlivou informáciou.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
17%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]