Japonský dizajnér prišiel so skvelým nápadom na doplnok do každej domácnosti. Volá sa Magic Calendar a ako už názov napovedá, nejedná sa len tak o hocijaký kalendár. 

„Magický kalendár“ je vyrobený z elektronického papiera, vďaka ktorému odráža svetlo ako normálny papier, umožňuje zmenu obsahu a je energeticky nenáročný. Tento kalendár sa synchronizuje so smartfónom a zobrazuje z neho tvoje plány. Projekt je spojený s Google Android Experiments, čo je špeciálny program, v ktorom sa môžu kreatívci podieľať so svojimi nápadmi. Súdiac podľa videa, kalendár pre synchronizáciu používa aplikáciu Google Kalendár.

magic calendar
zdroj fotografie: YouTube/Google Japan

Ako tento kalendár funguje alebo aké funkcie ponúka, presne nevieme, nakoľko oficiálna stránka je v japončine. To ale až tak nie je dôležité, keďže v tomto prípade ide skôr o nápad, ktorý je naozaj perfektný. Čo by si teda povedal na to, keby si mal doma papierový kalendár, ktorý zobrazuje tvoje plány zo smartfónu a spotrebuje minimum energie? Japonský dizajnér Kosho Tsuboi sa pohral aj s myšlienkou stolného kalendára, ktorý si môžeš pozrieť nižšie. Google si tento projekt zvolil, aby bol ďalej vyvíjaný. Je teda možné, že v budúcnosti sa podobné kúsky začnú objavovať aj v našich domácnostiach či kanceláriách.

magic calendar
zdroj fotografie: Kosho Tsuboi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom