Jedna z najlepšie hodnotených hier poslednej konzolovej generácie sa predstaví aj na next-gen zariadeniach. Ospevovaný, zároveň však vo veľkej miere prehliadaný, titul Judgment sa už na konci apríla vo vylepšenej podobe predstaví aj na nových konzolách a platforme Google Stadia.

Hráči sa tak môžu tešiť na krajší vizuál, stabilných 60 snímok za sekundu a rýchlejšie nahrávanie, staronová hra bude obsahovať aj všetky doposiaľ vydané DLC. Obsahovo by mal byť Judgment totožný s pôvodnou verziou hry, drsnej detektívky z ulíc Tokya sa dočkáme 24. apríla.

Zatiaľ čo v poslednom pokračovaní série z prostredia Japonskej mafie Yakuza: Like a Dragon sa vývojári štúdia SEGA rozhodli vstúpiť do vôd žánru RPG,  duchovný nástupca série s názvom Judgment sa vybral cestou napínavej detektívky. SEGA nám totiž v spolupráci s Ryu Ga Gotoku štúdiom minulý rok predstavila príbeh o tajomnej vražde v uliciach neónmi ožiareného Tokya.

Hráč sa zhostí role právnika Takayukiho Yagamiho, ktorý sa stal súkromným detektívom a v hre spája sily s bývalým členom Yakuzy, aby objasnil sériu brutálnych vrážd. Prepojenie so sériou Yakuza je neodškriepiteľné, najmä keď sa k hlavnému hrdinovi pridá bývalý člen spomínanej zločineckej organizácie, Masaharu Kaito, a ústredné duo sa spoločne vydáva odhaliť bolestivú pravdu.

Aj napriek žánrovému odklonu sa Judgment radí do rodiny populárnej série Yakuza, čomu zodpovedá predovšetkým hrateľnosť a súbojový systém. Hlavný hrdina tak počas vyšetrovania musí čeliť desiatkam protivníkov v drsných pouličných súbojoch. Napínavý príbeh je síce lineárny, no spestrený nepovinnými vedľajšími misiami a hromadou rozličných mini hier.

Judgment je jedným z najlepšie hodnotených titulov minulého roka, doposiaľ sa však nedostal mimo svoju domovskú platformu, ktorou je PlayStation 4. Pre majiteľov Xbox Series X/S a Google Stadia je preto tento debut výbornou príležitosťou ponoriť sa majestátneho a krutého japonského podsvetia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP