Spomínaš si ešte na počiatky konzolového online multiplayeru? Určite nie, keďže pripojiť sa k internetu v našich končinách, a to dokonca s druhým Playstationom, bolo takmer nemožné. Zvyšok sveta však už vtedy taktizovalo vo vojenskej strieľačke SOCOM. Práve novinka z tejto série by mala kraľovať štartovacej ponuke PS5, píše známy zdroj na sociálnej sieti.

Nejde až o tak čerstvú novinku, keďže v kuloároch internetu sa o pripravovaných hrách pre najnovšiu generáciu konzol z dielne Guerrilla Games hovorí už nejaký ten piatok. Holandské štúdio si pravdepodobne spájaš s PS4 hitom Horizon Zero Dawn alebo dnes už kultovou playstationovskou značkou Killzone. Práve Sony, ktoré je s daným štúdiom v úzkom kontakte hľadalo v uplynulých dňoch nových zamestnancov a mnohí to spájajú práve so SOCOM projektom.

Aj keď s najväčšou pravdepodobnosťou štúdio momentálne väčšinu svojho úsilia vkladá do pokračovania jedného z vyššie spomínaných titulov, Holanďania sa v posledných dňoch rozrástli natoľko, že zvládnuť niečo pomimo by im problém robiť rozhodne nemalo. Podľa etablovaného insidera priemyslu, na Twitteri známeho pod prezývkou Tidux, Guerrilla Games vyčlenilo druhý tím zameraný len na multiplayerový projekt SOCOM.

Séria SOCOM začala svoju cestu už na PS2 v roku 2002 a oproti ostatným titulom sa vyznačovala kvalitným spracovaním s citom pre detail, za čo vďačila najmä podporou zo strany Sony, keďže išlo o ich exkluzivitu.

Hra sa v porovnaní s ostatnými vojensky orientovanými akciami hrala pomalšie, realistickejšie a dbala veľký dôraz na taktiku a tímovosť. Tieto aspekty by autori radi preniesli aj do PS5 titulu, keďže podľa internetových klebiet si na konzultácie povolali členov Navy SEAL.

Nenechaj si ujsť
Legenda ohýbajúca herný priemysel: Half-Life 2 oslavuje 15 rokov

Na reálnosti titulu bude veľkú úlohu zohrávať zničiteľnosť prostredia a spôsob streľby. Jednotlivé zásahy totiž vojakov nemusia okamžite zabiť, ale môžu im uštedriť deficit, ako napríklad spomalenie pohybu. Keďže sme sa posledného dielu tejto slávnej série dočkali až v roku 2011, takáto bomba by pri štarte PS5 rozhodne dávala zmysel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom