Pre používateľov MacBookov je už k dispozícii nová verzia operačného systému – MacOS Catalina. Okrem iného nebude obsahovať aplikáciu iTunes, ktorá bola súčasťou systému od roku 2001. Na Twitteri a niektorých diskusných fórach sa však v poslednom čase sa objavujú príspevky opisujúce špecifický problém s inštaláciou, informuje portál MacRumors.

Inštalácia MacOS Catalina zaberie nejaký čas, no keď sa dostane k časti „Nastavujeme Váš Mac“, je už z väčšej časti hotová. Po stiahnutí operačného systému sa však niektorým používateľom proces inštalácie jednoducho zasekol. Na obrazovke svietil text „Nastavujeme Váš Mac…“ a ani po hodinách čakania sa problém nevyriešil. Našťastie, na takéto situácie existuje jedno jednoduché riešenie. Jednoducho podrž tlačidlo napájania  pár sekúnd a počítač sa vypne. Po opätovnom zapnutí ťa systém presmeruje na domovskú obrazovku.

Screenshot/YouTube

Portál MacRumors neodporúča reštartovať Mac hneď. Keď sa však viac ako pol hodinu nič nedeje, môžeš zariadenie reštartovať. Tento problém sa sám nevyrieši a reštart je rýchlym a bezpečným spôsobom ako Mac znova sfunkčniť. Ako sme už spomínali vyššie, Apple okrem iných zmien v novej verzii operačného systému už neprinesie iTunes. Aplikácia bola rozdelená medzi tri nové – Hudba, Podcasty a Apple TV, ktorá príde už túto jeseň.

Screenshot/YouTube

MacOS Catalina ponúka aj možnosť zdieľania obrazovky medzi zariadeniami. Keď si prepojíš iPad s MacBookom, pomocou Apple Pencil môžeš okrem omnoho väčšej mobility pri práci napríklad zdokonaliť svoje umelecké schopnosti alebo rýchlejšie postrihať video. Zariadenia by nemali mať problém s prepojením až do vzdialenosti desiatich metrov. MacOS Catalina je od pondelka dostupná na MacBookoch predstavených od polovice roka 2012. Niektoré funkcie však zatiaľ nemusia byť dostupné v každom regióne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom