Línia profesionálnych notebookov od Apple s prívlastkom „Pro“ prešla nedávno vylepšeniami, ktoré im priniesli ešte viac výkonu a dokonalejšie vlastnosti. Recenzie na nový MacBook Pro na seba nenechali dlho čakať a prví testeri si už vyskúšali všetky inovácie, vrátane výkonu, čo zhodnotili rôznymi závermi.

Dizajnová stránka nových notebookov MacBook Pro v 15″ a 13″ verzii ostala prakticky takmer nezmenená. Apple sa rozhodol najmä pre zmeny v „interiéri“ konštrukcie, ktorý sa dočkal nového, ešte výkonnejšieho hardvéru. Na povrchu sa však taktiež dostalo na pár vylepšení, čo používatelia budú môcť postrehnúť najmä u True Tone displeja a tichších klávesov klávesnice. Najvýkonnejšie MacBooky Pro, ktoré mali premiéru len pred pár dňami, sa teraz dostali do rúk prvým recenzentom. Tí si na tieto novinky po testovaní utvorili jasné závery, ktoré si teraz môžeme prezrieť aj my.

TechCrunch: „V skutočnosti ide o veľmi výkonné stroje postavené na predpoklade, že v roku 2018 nebude sila kompromisom za cenu prenosnosti.“

Podľa Briana Heatera z portálu TechCrunch sú tieto notebooky najväčším vylepšením od uvedenia 4-jadrových verzií MacBooku Pro v roku 2011. Celú jeho recenziu si môžeš prečítať na tomto odkaze.

Macworld: „Skok zo štyroch na osem výpočtových jadier robí z nového 15″ MacBooku Pro skutočne výkonnú beštiu.“

Roman Loyola sa vo svojom testovaní vyjadril, že Apple niektoré aspekty síce nezmenil, no celkovo je MacBook Pro pre tento rok omnoho lepším notebookom ako jeho minuloročný predchodca a výrazným vylepšením v porovnaní s modelom z roku 2016. Celú jeho recenziu si môžeš prečítať na tomto odkaze.

Engadget: „Možno ste nikdy nepočuli, že nové MacBooky Pro majú vylepšené klávesnice. Dobrou správou teraz je, že klávesy sú tichšie. Zlou správou je, že to možno nebude pre mnohých dostatočným vylepšením.“

Nenechaj si ujsť
Apple vylepšil notebooky MacBook Pro novým hardvérom a tichšou klávesnicou. Cena najvyššej verzie je astronomická

Rovnako ako mnohí iní, aj Dana Wollman vo svojej recenzii potvrdila, že najväčšie zmeny u nových MacBookov sa udiali „pod kapotou“. Zaberie teda niekoľko dní, kým každý okúsi a otestuje výkon týchto noviniek, ich grafiku a výdrž batérie. Celú recenziu si môžeš prečítať na tomto odkaze.

Laptopmag: „Som rád, že môžem tvrdiť o MacBooku Pro v 13″ verzii s Touch Barom pre rok 2018, že dostal poriadne vylepšenie výkonu, na ktorý som čakal.“

Mark Spoonauer sa vo svojom testovaní nevedel nabažiť extrémne rýchleho SSD disku, ktorý je najrýchlejším v notebookoch doposiaľ. Zároveň ho nadchol ohromný výkon, ktorý v mnohých benchmarkových aplikáciách doslova zahanbil veľa modelov s Windowsom. Celú recenziu si môžeš prečítať na tomto odkaze.

PCMag: „Podľa nášho testovania je 13″ MacBook Pro pre rok 2018 vysoko schopným nástrojom pre editovanie videa, alebo platformou s lákavými číslami, ktoré sú aspoň tak dobré ako u konkurencie.“

Tom Brant zhodnotil, že nový MacBook Pro v 13″ verzii je medzi malými notebookmi jedným z najvýkonnejších, no v mnohých prípadoch nie je výrazne lepší ako jeho protivníci od spoločnosti Dell, či Microsoft. Tých prekonáva svojou cenou, ktorá je v porovnaní s nimi omnoho vyššia. Čo do výkonu, Tom Brant zhodnotil, že 13″ MacBook Pro nie je prelomovou novinkou a zaujať môže najmä rýchlym SSD diskom. Celú recenziu si môžeš prečítať na tomto odkaze.

The Verge: „Je to MacBook Pro! Má excelentnú kvalitu konštrukcie, 4 Thunderbolt porty, audio jack a Touch ID. Taktiež má veľmi pekný Retina displej, u ktorého si nikdy neprestanem priať tenšie rámiky, skutočné 4K rozlíšenie, alebo podporu pre dotyk, či pero.“

Nenechaj si ujsť
Na týchto 7 vylepšení sa môžu tešiť majitelia MacBookov v najnovšom MacOS

Dieter Bohn si dal s testovaním nového MacBooku Pro trocha načas, čo priznal aj vo svojej recenzii. Vyskúšať všetky aspekty tejto novinky, vrátane výkonu, zabralo istú chvíľu. Vo výsledku sa však ukázala rýchlosť hardvéru s procesorom Intel Core i9, 32 GB RAM a 4 TB pamäte. Tomuto však odpovedá aj vysoká cenovka, ktorá prekonala hranicu 5 750 €. Celú recenziu si môžeš prečítať na tomto odkaze.

Nové MacBooky Pro sú teda podľa mnohých odborníkov skutočným vylepšením, ktoré sa stále zameriavajú na profesionálnych používateľov a tí ich inovácie budú vedieť oceniť. Nie každá zmena totiž nadchne, no v jednom sa všetci zhodnú. Výkon nového MacBooku Pro s procesormi Intel Core i7 a i9 je jednoducho ohromný a vystačí na tie najnáročnejšie úlohy.

Takúto výpočtovú silu by si priali využívať mnohí záujemcovia, ktorých ale môžu odradiť vysoké predajné ceny. Nuž, to je daň, ktorú si zákazník zaplatí za tento jedinečný kus techniky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú