Žabo-myšie vojny medzi prívržencami značky s nahryznutým jablkom v logu a tzv. okien sú tu od nepamäti. Pre niekoho je lepšie to, pre niekoho zase niečo iné. Momentálne ale majú používatelia MacBookov jedinečnú možnosť skúsiť platformu Surface od Microsoftu bez zbytočných ťažkostí. 

Microsoft nedávno predstavil v úplnej tichosti skvelý software na migráciu dát medzi MacOS a Windows-om, ktorý používateľovi umožní bezproblémový prechod medzi týmito dvoma platformami. Celé to vzniklo na podnet používateľov notebookov a stolových PC od firmy Apple. Podľa nich totižto Apple nevyvíja svoje produkty tak, ako by to chceli zákazníci. Preto sa čoraz viac používateľov rozhoduje na prechod k Windowsu a ich konkurenčným Surface notebookom.

Surface vs. MacBook
Zdroj fotografie: Giga

Celý software sa nazýva veľmi intuitívne – Mac to Surface Assistent. Program ťa prevedie celým procesom zálohovania, kde má každý možnosť vybrať si  len tie údaje, ktoré bude potrebovať aj na druhom zariadení, ku ktorému sa rozhodol prejsť. Všetky tieto súbory uloží do súboru .zip, ktorý bude jednoducho prenesený či už cez USB disk, alebo pomocou cloudu priamo od Microsoftu – OneDrive.

Zdroj fotografií: Windows Central

Samozrejme, nejde o nič prevratné a používateľ MacBooku alebo hociktorého zariadenia s MacOS si dokáže tieto dôležité súbory preniesť aj sám. Microsoft im to chcel ale uľahčiť, kde pomocou jedného jednoduchého programu si vie používateľ tieto údaje preniesť. Väčšina používateľov má svoje dáta tak či onak ukladané v cloudoch, ako napríklad v Drive od Googlu, iCloud od Apple, OneDrive od Microsoftu alebo iných, čiže pre týchto tento software zrejme určený nebude.

Surface vs. MacBook
Zdroj fotografie: Giga

Každopádne, vítame takýto prístup zo strany Microsoftu, že uľahčuje prechod medzi dvoma platformami, aj keď zatiaľ takto jednoduchým spôsobom, ale predsa. A čo ty, chystáš sa na prechod ku konkurenčnej platforme alebo si spokojný so svojim zariadením?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom