Záver filmového a seriálového roka sa v žánri sci-fi ponesie v bezprecedentnom duchu a vo veľkom sa o to zasadí streamovacia platforma Apple TV+, kde v krátkom čase uvidíme hneď trojicu sľubných projektov.

Už tento piatok na streamovacej službe štartuje prvá epizóda seriálovej novinky Nadácia, na začiatku novembra sa o pozornosť divákov pobije Tom Hanks v dobrodružnom sci-fi Finch, kde v spoločnosti svojho psa a skonštruovaného robota uniká pred gigantickým tornádom i nebezpečnými ľuďmi.

Zabudnúť však nesmieme ani na seriál Invasion, ktorý sa na rozdiel od dvojice zmienených noviniek odohráva v prítomnosti a ľudstvo v ňom musí čeliť sérii zdanlivo náhodných katastrof. Výpadky elektriky, zdevastované cesty a kolaps infraštruktúry sú však navzájom prepojené a ako v úvode traileru dramaticky prehlási prezidentka Spojených štátov – stojí za nimi niečo, čo nepochádza z našej planéty.

Odlišný prístup

Seriál sa bude sústrediť práve na stret ľudskej civilizácie s vyspelou mimozemskou entitou a odohrávať sa bude súčasne hneď na niekoľkých kontinentoch. Tomu zodpovedá aj masívny rozpočet prvej série, ktorý Apple podľa portálu CNET vyšiel na viac než 200 miliónov.

Dej sa bude sústrediť na viacero postáv a sledovať prístup k mimozemskej hrozbe z viacerých perspektív – jedna skupina sa snaží využiť hrubú silu, druhá naopak skúša diplomatický prístup a snaží sa s mimozemšťanmi skontaktovať.

Za novinkou stojí dvojica tvorcov David Weil a Simon Kinberg – prvý má na svedomí seriál Hunters od Amazonu, druhý producentsky zastrešil filmy z univerza X-Men a v role producenta stál aj za sci-fi hitom Marťan. Tvorcovia zároveň stavili na menej opozerané tváre – najznámejším hercom spojeným s projektom je Sam Neill, známy z pôvodnej série Jurský park.

Apple

Invasion na Apple TV+ štartuje v piatok 22. októbra, kedy budú divákom sprístupnené prvé tri epizódy. Zvyšné časti budú vydávané epizodicky každý týždeň, prvá séria pozostáva celkovo z 10 epizód.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú