Portál Business Wire upozornil na zmenu postavenia spoločnosti Logitech International v rámci otázky ekológie. Podľa zdroja začne spoločnosť upozorňovať na uhlíkovú stopu ich produktov už v druhej polovici tohto roka.

Logitech verí, že zatiaľ čo koncom roka začne upozorňovať na uhlíkovú stopu na krabiciach a webe hernej sekcie, postupne zavedie veľké obdĺžniky s písmenom C, reprezentujúcim slovíčko karbón, na celé portfólio produktov.

Pôjde tak o prvú spoločnosť dodávajúcu spotrebnú elektroniku, ktorá začne poskytovať informácie o dopade výrobného procesu svojich produktov na životné prostredie. V Logitechu veria, že tieto kroky podnietia ďalšie spoločnosti k zvažovaniu rovnakých a ekologicky prijateľných krokov.

Logitech

Štítok na každej krabici uvádza aj číslo zohľadňujúce výrobný proces, použité materiály, distribúciu a používateľskú životnosť daného produktu. Tieto premenné sú zohľadnené vo vlastnej analýze Logitechu, ktorú pomenovali Life Cycle Analysis (LCA).

Logitech

Integritu výpočtov analýzy overia viaceré spoločnosti tretích strán, medzi nimi aj Capital Partners alebo iPoint Group, ktoré porovnajú dosiahnuté výsledky s certifikačnými štandardmi spoločnosti DEKRA.

Bracken Darrell, CEO spoločnosti Logitech tvrdí, že v rámci spoločnosti ide o vášnivý projekt. Dodal: ,,Nechcem sa tejto myšlienky vzdať. Myslím, že neexistuje nič také, ako dobrý dizajn bez toho, aby sa nezohľadňovala udržateľnosť.“ Podľa portálu Engadget si tak Logitech svoju situáciu dizajnového výrobcu počítačových doplnkov len sťažil.

Prečítaj si tiež
5G, 4K video aj 120 Hz displej. Qualcomm predstavil nadupaný procesor pre lacné mobily

Prakash Arunkundrum, jeden z hlavných riaditeľov globálnych operácií, uviedol príklad, v ktorom inžinieri pri navrhovaní novej myši budú musieť zohľadňovať nielen lepšie parametre ako predchádzajúci model, ale aj environmentálny dopad novinky. Riešením by tak mohlo byť udržateľnejšie balenie bez nadbytočných plastov alebo zamyslenie sa nad spôsobom distribúcie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom