Veľmi populárna distribúcia Linuxu s označením Mint hlási značné zrýchlenie pri spúšťaní aplikácií. Vývojári to len nedávno oznámili na svojom blogu. Používatelia Linuxu preto môžu mať dôvod na radosť.

Už dlhší čas si vývojári lámali hlavy nad tým, čo spôsobuje pomalšie otváranie aplikácií vo verzii Cinnamon oproti verziám Xfce či MATE. Cinnamon sa pri tom považuje za najsilnejšiu a najpopulárnejšiu verziu Linuxu Mint. Zmerať však skutočný čas otvorenia samotnej aplikácie je pomerne zložité.

Na testovanie teda vytvorili skript, ktorý naraz otvoril 200 okien určitej aplikácie a sledovali, kedy bude všetkých 200 okien úplne načítaných a pripravených na prácu. V Metacity trvalo otvorenie 200 okien 6 sekúnd, Cinnamon to zvládol až za 22 sekúnd.

Chyba v knižnici

Príčina problému vraj bola v knižnici Muffin, ktorú okamžite optimalizovali a časy otvárania okien sa okamžite vyrovnali tým v Metacity. Vývojári zároveň upravili aj animácie otvárania okien, ktoré vraj nemali žiaden reálny vplyv na ich pomalé otváranie. Išlo vraj len o zdanlivé spomalenie. Animácie ale teraz budú vyzerať čistejšie a plynulejšie. Zmeny sa prejavia vo verzii Linux Mint 19 s označením „Tara“, ktorá by mala byť predstavená v máji až júni tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom