banner-note-7Spoločnosť LG nedávno oznámila, že dlho očakávaný smartfón, LG V20, bude verejnosti odhalený o menej ako mesiac, konkrétne 6. septembra. To znamená, že najnovšie želiezko v ohni pochádzajúce od tohto výrobcu bude mať naozaj neľahkú úlohu, a to zaujať v období, keď sa na trh dostali, respektíve dostanú bestselleri od Samsungu a Applu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Našťastie to však vyzerá tak, že spoločnosť LG dobre vie čo robí. Nasvedčuje tomu fakt, že novinka od tejto spoločnosti bude vôbec prvým smartfónom sveta, ktorý príde s 32 bitovým Quad DAC čipom. Táto technológia sa postará o konverziu digitálnych súborov na analógové tak, aby ich užívateľ bol schopný zachytiť svojim sluchom. Juhokórejská spoločnosť uvádza, že pri použití slúchadiel táto technológia zabezpečí čistý a jasný zvuk, ktorý sa čo najviac približuje živému vystúpeniu. V porovnaní s klasickým audio čipom, ktorý je používaný vo väčšine smartfónov, produkuje ten 4-kanálový až o 50 % menej okolitého hluku. Spoločnosť, ktorá stojí za výrobou tohto komponentu nesie názov ESS Technology. Táto firma už v minulosti zabezpečila výrobu 32 bitového HiFi čipu, ktorý bol použitý v minuloročnom modeli V10. LG ďalej uvádza, že táto novinka bude pilierom pre mnohé multimediálne vychytávky, ktoré budeme môcť nájsť v LG V20.

 

LG V10 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ako smartfóny dospievajú, vnímame čoraz väčšie množstvo zákazníkov, ktorí od nich očakávajú viac ako len výkonné procesory a väčšie displeje. Presne kvôli tomu sme sa rozhodli vylepšiť kvalitu zvukového podania, keďže konzumovanie multimediálneho obsahu sa stalo bežnou aktivitou, ktorú na svojich zariadeniach vykonávame. Preto sme nesmierne radi z pokračovania našej spolupráce so spoločnosťou ESS, pomocou ktorej sa pokúsime priniesť zákazníkom ten najlepší audio zážitok prostredníctvom nášho nového zariadenia LG V20 – Juno Cho, prezident spoločnosti LG

LGV20-AA-exclusive-render-5

Render smartfónu

Posledné úniky so sebou priniesli informácie o použití veľkého 5,7″ 2K displeja. Nad ním by sa mal, podobne ako v predchádzajúcej verzii, objaviť druhý displej slúžiaci na rýchlu orientáciu v systéme a ovládanie špecifických funkcií. Smartfón bude poháňaný 4-jadrovým procesorom Snapdragon 820, ktorý bude doplnený o grafický čip Adreno 530 a 4 GB pamäte RAM. Zadná strana ponesie 21 MPx fotoaparát, zatiaľ čo tá predná sa bude môcť pochváliť duálnym selfie snímačom. Použitý systém pôsobí ako sladká bodka na záver, keďže bude v LG V20 bežať najnovší Android 7.0 Nougat.

TIP: Rendery LG V20: Pozrite si možný dizajn zo všetkých uhlov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom