banner-galaxy-a3-a5Po veľtrhu CES 2017, ktorý bol bohatý na novinky z oblasti spotrebnej elektroniky, nás čaká MWC 2017 na prelome februára a marca. Na ňom uvidíme predstavenie niekoľkých dôležitých smartfónov, medzi ktorými bude aj LG G6.

Spoločnosť to včera potvrdila prostredníctvom oficiálnej pozvánky. Vlajková loď LG pre rok 2017 teda bude predstavená 26. februára o 12:00 nášho času. Okrem tohto dôležitého dátumu prezradil výrobca aj niektoré vlastnosti. Prvou je netradičné rozlíšenie displeja, a to 2880 x 1440 pixelov. Toto rozlíšenie je o niečo vyššie ako QuadHD, ktoré činí 2560 x 1440 pixelov. Dôvodom je netradičný pomer strán displeja, ktorý bude u G6-ke 2:1, namiesto zaužívaného štandardu 16:9.

LG G5 SE H840 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lg-g6-mwc-invitezdroj fotografie: PhoneArena

2:1 je nový pomer strán, s ktorým sa budeme v budúcnosti stretávať čoraz častejšie. Jeho úlohou je zjednotenie formátu budúcich filmov, pričom video štandardmi bude 2.20:1 a pri HD rozlíšení 1.78:1. Tento pomer strán sa však začal používať už dávno, no rozširuje sa veľmi pomaly. Použitý bol už v roku 2013 v Netflix seriáli „House of Cards“, v roku 2014 v Amazon seriáli „Transparent“ a taktiež aj minulý rok v seriáli „Stranger Things“. Veľkosť displeja bude relatívne veľkých 5,7-palcov a predpokladá sa, že gigant popracuje aj na užších rámikoch.

TIP: LG naznačilo vo videu vodeodolnosť vlajkovej lode G6. Uvidíme ju už vo februári!

lg-g5(21)

Pre pár dňami sme informovali aj o inovatívnom systéme chladenia. Pre dostatočné chladenie teda budú v smartfóne umiestnené medené rúrky. Ďalej LG spomenulo aj asistenta s pokročilou umelou inteligenciou, ktorý sa v poslednej dobe rozširuje čoraz viac aj na popredných vlajkových smartfónoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom