banner-galaxy-a3-a5Podľa posledných informácií sa bude nová vlajková loď LG G6 podobať na svojho predchodcu, no okrem toho nebudú mať veľa spoločných čŕt. Nový top model už ale nebude modulárny, avšak prinesie mnoho iných vylepšení, ktoré G5-ke chýbali. Jedným z hlavných vylepšení bude aj nový chladiaci systém.

LG si dáva pri návrhu svojej novej vlajkovej lodi pre rok 2017 skutočne záležať a nebudú to len nové funkcie, ktoré model G6 prinesie. Výrobca dbá aj na bezpečnosť a novinku vybaví špeciálnym systémom chladenia. Vo vnútri G6-ky sa budú teda nachádzať medené rúrky, ktoré budú mať za úlohu odvádzať prebytočné teplo. Výrobca sľubuje, že sa vďaka tomuto systému smartfón nebude prehrievať ani pri teplote 150°. Spoločnosť si dávala pozor aj pri rozložení súčiastok, ktoré sú dostatočne vzdialené, aby sa neovplyvňovali teplom.

Lg G6zdroj fotografie: TechRadar

TIP: LG naznačilo vo videu vodeodolnosť vlajkovej lode G6. Uvidíme ju už vo februári!

Chladenie tohto typu môžeme nájsť napríklad v moderných počítačoch. Táto technológia dokáže znížiť teplotu súčiastok až o 10 %. Zároveň sa chce juhokórejský producent elektroniky vyhnúť nepríjemnej situácií, v ktorej sa ocitol Samsung so svojim minuloročným modelom Galaxy Note 7.

lg-g5(2)zdroj fotografie: PhoneArena

Aby sa LG presvedčilo a dokázalo funkčnosť chladiaceho systému, testuje novú G6-ku pri vysokých teplotách, ktoré prekračujú európske a americké štandardy až o úctyhodných 15 %. Aby LG dokázalo poraziť Samsung, má v pláne predstaviť model G6 až o mesiac skôr, aby tak nalákal čo najväčšie množstvo potenciálnych fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom