Spočiatku sa zdalo, že LG váhalo s predstavením svojej siedmej vlajkovej lode G-línie, no tá sa teraz ukázala na renderi. Po dizajnovej stránke čakajú na LG G7 ešte tenšie rámiky okolo displeja, nad ktorým sa bude pýšiť duálny selfie fotoaparát. Spoločnosť chce navyše túto novinku odhaliť neskôr ako obvykle, aby do nej mohla vložiť nový Snapdragon 845.

Minulý rok nebol pre LG tým najlepším a v prvých mesiacoch mu osud vôbec neprial, nakoľko si kórejský Samsung rezervoval väčšinu procesorov Snapdragon 835. Tým značne obmedzil možnosti konkurencie a LG tak muselo do modelu G6 vložiť starší Snapdragon 821. Napriek stále dostatočnému výkonu však bol tento kus kremíka predsa len o čosi menej výkonný ako jeho vtedajší nástupca. Špekulácie naznačovali, že podobná situácia sa môže zopakovať aj tento rok, no zrejme sa tak nestane.

Oneskorená premiéra

LG má totiž v pláne priniesť na trh novú G7-čku o čosi neskôr, aby sa jej tak ušlo z najnovšieho procesora Snapdragon 845. Dizajnéri spoločnosti však zapracovali aj na dizajnovej stránke, ktorá prinesie ešte tenšie rámiky vôkol displeja. Očakáva sa, že aj tento rok bude obrazovka vybavená pomerom strán 18,5:9. Nad ňou sa umiestni aj selfie fotoaparát s dvoma objektívmi pre ešte dokonalejšie fotografie s rozmazaným pozadím.

Nenechaj si ujsť
CES 2018: LG ukazuje budúcnosť, predstavilo prvý zrolovateľný OLED televízor na svete

Bude LG G7 posledným svojho druhu?

Vlajkové lode od LG, žiaľ, nie sú tak populárne ako konkurenčné modely od Samsungu, a tak sa spoločnosť rozhodla, že nové modely bude predstavovať až vtedy, ak to bude nutné. Týmto rozhodnutím sa tak už zrejme viac nebude predbiehať s rivalmi v závode, kto skôr predstaví nový prémiový smartfón. Túto zmenu vo svojich plánoch LG oznámilo aj na tohtoročnej konferencii CES 2018. Ďalšie úpravy by sa mali dotknúť aj práve spomínanej „géčkovej“ línie, ktorá v budúcnosti môže prísť o charakteristické písmeno „G“. Alternatívne označenie nových TOP modelov ale zatiaľ nie je známe.

Prichýli sa LG k scenáru, v ktorom bude označovať svoje vlajkové lode už len číslicami bez písmen? To ukáže až čas, no ešte predtým by svetlo sveta mala uzrieť práve pripravovaná G7-čka, ktorá ale ešte nepozná presný dátum svojej premiéry. Jej debutu sa zrejme dočkáme ešte v polovici marca, no na pulty predajní by sa malo LG G7 dostávať až v apríli. Budú zákazníci ochotní na túto novinku počkať, alebo dajú prednosť silným rivalom od Samsungu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP