Dnes v Las Vegas začalo jedno z najväčších technologických podujatí tohto roka – CES 2018. Výrobcovia sa medzi sebou predbiehajú, aby čo najviac ohúrili ľudí a ukázali, že ten ich produkt je ten pravý.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Na poli televízorov sa zdá byť silným hráčom LG, ktoré si prichystalo množstvo noviniek. Už sme ti písali o tom, že v pláne má predstaviť prvý 88 palcový, 8K OLED televízor, no okrem toho bola predstavená aj ďalšia novinka z ich dielne.

Obrazovka ktorú môžeš zrolovať

Aj keď je to zatiaľ len koncept, v budúcnosti by práve takéto panely mohli byť u každej domácnosti. Jedná sa o 65 palcovú obrazovku so 4K rozlíšením a technológiou OLED. Osadená je do ‚‚základne,’’ v ktorej je umiestnená aj ďalšia elektronika potrebná na chod.

Vo videu na začiatku článku môžeš vidieť, ako celý mechanizmus funguje. LG tento televízor prezentuje, ako skvelý šetrič miesta a vyzdvihuje jeho prenosnosť. V prípade potreby ho jednoducho zroluješ a premiestniš len jeho základňu.

Nenechaj si ujsť!
LG tasí na tohtoročný CES veľkú parádu: 88-palcový televízor s 8K

Zatiaľ sa však nejedná produkt určený na masívnu výrobu. Je to len ukážka toho, čoho sú dnes technológie schopné. No o pár rokov, keď bude táto technológia lacnejšia a budú vychytané všetky nedostatky to môže byť bežné u každého z nás.