Dnes v Las Vegas začalo jedno z najväčších technologických podujatí tohto roka – CES 2018. Výrobcovia sa medzi sebou predbiehajú, aby čo najviac ohúrili ľudí a ukázali, že ten ich produkt je ten pravý.

Na poli televízorov sa zdá byť silným hráčom LG, ktoré si prichystalo množstvo noviniek. Už sme ti písali o tom, že v pláne má predstaviť prvý 88 palcový, 8K OLED televízor, no okrem toho bola predstavená aj ďalšia novinka z ich dielne.

Obrazovka ktorú môžeš zrolovať

Aj keď je to zatiaľ len koncept, v budúcnosti by práve takéto panely mohli byť u každej domácnosti. Jedná sa o 65 palcovú obrazovku so 4K rozlíšením a technológiou OLED. Osadená je do ‚‚základne,’’ v ktorej je umiestnená aj ďalšia elektronika potrebná na chod.

Vo videu na začiatku článku môžeš vidieť, ako celý mechanizmus funguje. LG tento televízor prezentuje, ako skvelý šetrič miesta a vyzdvihuje jeho prenosnosť. V prípade potreby ho jednoducho zroluješ a premiestniš len jeho základňu.

Nenechaj si ujsť!
LG tasí na tohtoročný CES veľkú parádu: 88-palcový televízor s 8K

Zatiaľ sa však nejedná produkt určený na masívnu výrobu. Je to len ukážka toho, čoho sú dnes technológie schopné. No o pár rokov, keď bude táto technológia lacnejšia a budú vychytané všetky nedostatky to môže byť bežné u každého z nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom