Kórejská spoločnosť LG na svojom novom modeli G6 poriadne zapracovala. Táto dlho očakávaná novinka mala premiéru pred pár dňami na veľtrhu MWC 2017. Do svojej výbavy dostala naozaj špičkový hardvér pre dostatok výkonu pri akýchkoľvek operáciách. Len pár dní po odhalení sa však našiel odvážlivec, ktorý celý smartfón rozobral a priniesol nám tak detailný pohľad pod kapotu novej G6-ky.

Pri oficiálnom predstavení LG prezradilo všetky fantastické vlastnosti svojej novej vlakovej lode. Oproti minuloročnému modelu G6 tentokrát výrobca upustil od modularity a stavil na vodeodolnosť. Okrem toho však so sebou novinka prináša mnoho ďalších inovácií, medzi ktoré sa radí aj bezdrôtové nabíjanie či veľký 5,7″ displej s QHD rozlíšením pomenovaný ako „FullVision“. Doteraz však nová G6-ka pred nami svoju hardvérovú výbavu skrývala. Na ňu sa pri kompletnom rozoberaní smartfónu pozrel youtuber JerryRigEverything. Vďaka nemu môžeme nahliadnuť do útrob nového LG G6.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | LG G6 oficiálne: Daj zbohom modularite, privítaj inovatívny Full Vision displej

Pre prístup do smartfónu sú však potrebné isté skúsenosti s rozoberaním nových smartfónov. Zadný kryt vyrobený zo skla je ku zvyšku konštrukcie pripevnený pevným lepidlom. Kvôli tomu je smartfón potrebné najprv nahriať, aby sa dal zadný kryt jednoducho odstrániť. Už na prvý pohľad je možné vidieť vylepšený systém chladenia, ktorý zabezpečuje medená trubka. Pri každom pohľade do vnútra novinky môžeme vidieť, že výrobca skutočne dbal na to, aby sa do smartfónu nedostala ani kvapka vody.

zdroj fotografie: YouTube

Pred vodou chcel výrobca ochrániť aj reproduktor, ktorý je od ostatných častí zariadenia bezpečne oddelený. LG si dalo pri výrobe poriadny pozor aj na bezpečnosť batérie. Tá na rozdiel od modelov Samsung Galaxy S7/S7 Edge nemá zaoblené rohy, vďaka čomu je omnoho bezpečnejšia. JerryRigEverything sa dokonca pozrel aj na jej odolnosť. Pri prepichnutí sa však batéria nevznietila a vyšiel z nej iba slabý dym. Samozrejme, po tomto zákroku už bola nepoužiteľná.

zdroj fotografie: YouTube

Nenechaj si ujsť
LG nepríjemne prekvapuje fanúšikov. Výbava G6-ky bude na jednotlivých trhoch rozdielna

LG dokázalo rozložiť prvky hardvérovej výbavy naozaj bravúrne. Na priloženom videu môžeme vidieť aj šošovky oboch fotoaparátov novej G6, no len hlavný snímač obsahuje optickú stabilizáciu. Celý smartfón bol po demontáži znova poskladaný a po zapnutí fungoval bez akýchkoľvek problémov. Prepichnutá batéria bola vymenená za nový kus. Ak chceš vidieť každý detail zvnútra nového LG G6, rozhodne si pozri nasledujúce video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom