Len pred pár hodinami predstavilo LG svoju novú vlajkovú loď, model G6. Ten prichádza s mnohými vylepšeniami ako po konštrukčnej, tak aj po stránke výkonu. Mnohí fanúšikovia sa tak konečne dočkali poriadnej vlajkovej lodi aj od tohto kórejského výrobcu, ktorý v minulom roku stagnoval. 

Novinka zo stajne LG nesie v sebe naozaj špičkovú hardvérovú výbavu, ktorá zahŕňa napríklad 5,7″ displej s minimálnymi rámikmi. Ten dostal netradičný pomer strán 18:9 a ako zatiaľ jediný ponúka certifikáciu obrazu Dolby Vision. Obrazovka pokrýva až 78 % prednej strany, pričom je novinka rovnako veľká ako bežné smartfóny s 5,5″ displejom.

LG G5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Android Authority

Rozhodnutie použiť procesor Snapdragon 821 od Qualcommu urobilo LG potom, čo si Samsung rezervoval drvivú väčšinu nových procesorov Snapdragon 835. Ak by aj LG chcelo použiť tento najnovší čip, pravdepodobne by sme na novú G6-ku čakali ešte niekoľko mesiacov. Novinka však nebude k dispozícií v plnej výbave na všetkých trhoch, a to je vskutku zásadný problém. LG G6 sa dostane na všetky trhy v rovnakom konštrukčnom prevedení, no rozdiely budú citeľné najmä pri hardvérovej výbave. Ako jediní sa na bezdrôtové nabíjanie budú môcť tešiť zákazníci v USA.

zdroj fotografie: The Verge

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | LG G6 oficiálne: Daj zbohom modularite, privítaj inovatívny Full Vision displej

Technológiu Hi-Fi Quad DAC si budú môcť užívať iba zákazníci v Južnej Kórei a v niekoľkých ďalších ázijských krajinách. Fanúšikovia v Európe, Afrike, USA, Južnej Amerike a na Strednom Východe sa tak tejto funkcie nedočkajú. Rozdiely nájdeme aj pri veľkosti vnútorného úložiska, ktoré bude s kapacitou 64 GB v ponuke iba v Južnej Kórei, Ázii či Indii. Verzia s 32 GB vnútornou pamäťou sa bude predávať v USA a západnej Európe. Čo však spoločnosť viedlo k týmto nie príliš pozitívnym rozhodnutiam? Ide najmä o požiadavky zákazníkov, ktoré sa v závislosti od krajiny diametrálne líšia. Zároveň bude mať výrobca menšie náklady, no nie každý zákazník môže s touto stratégiou súhlasiť.

zdroj fotografie: TheVerge

Predobjednávky na LG G6 začnú od 2. marca a potrvajú presne týždeň, pričom prvé kusy sa začnú majiteľom rozosielať už 10. marca. Do USA však novinka zavíta až v prvom aprílovom týždni. LG tak predbehne Samsung, ktorý svoje nové Galaxy S8/S8+ predstaví až o niekoľko týždňov neskôr. Oficiálne ceny zatiaľ nie sú známe, no predpokladá sa, že sa budú pohybovať niekde na úrovni od 612 € až do 659 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom